Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, jako że ceny są jakie są i pewnie będzie drożej, a nie uśmiecha mi się płacić ~1MLN za 50m2 w Krakowie to zastanawiam się poważnie nad jakimś innym miastem w okolicy Krakowa. Gdybyście mieli wybrać coś mniej więcej na południu: Skawina, Wieliczka, Niepołomice - to co byście wybrali i dlaczego?

#krakow #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ale jakie masz życiowe potrzeby? Masz dzieci, jesteś "sportowy", pracujesz zdalnie, potrzebujesz knajp? Dom? Mieszkanie?
Zarzucam temat do rozważenia: wiochy wzdłuż zakopianki do Myślenic plus same Myślenice.
Nie, nie ma kolejki aglomeracyjnej, robią ją od 130 lat i nie wyszli z fazy planowania.
  • Odpowiedz
@AndrzejTrapper: Niepołomice nie mają nic wspólnego z Krakowem - miejscowość rzecz jasna fajna, bardzo rozwinięta i warto tam mieszkać, ale papież.jpg kto się tam wprowadza z zamiarem codziennego dojazdu do miasta

@mirko_anonim wszystkie te trzy miejscowości są dalej drogie. Niby taniej niż w krk ale pozbawiać się wszystkich benefitów życia w tym mieście i dalej płacić 10k/m?
  • Odpowiedz
Ogólnie nie każdy potrzebuje udogodnień dużego miasta


@kacpersyn7: Nie każdy potrzebuje, ale (prawie) każdy z nich skorzysta.

Zacznijmy od tego, że miasta powiatowe w 99% przypadków wyglądają tak samo, jak wyglądały w 1990 roku. Można dostać depresji od samego patrzenia - stan budynków, żuliki/bezrobotni szwendający się po ulicach, jakieś straganiki, budy z blachy falistej, ciemno - brak sensownego oświetlenia, o 20:00 jest najczęściej wymarłe miasto poza włóczącymi się hałaśliwymi grupami wyrostków.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: No i są argumenty :D
Co do 2 pierwszych akapitów - myślę że to daleko idąca generalizacja. Owszem różnica jest i zapewne zawsze będzie, ale to nie jest tak że mamy tam lata 90. Czy choćby przytoczone tutaj Niepołomice powodują depresję samym wyglądem? Nie wydaję mi się, bardzo ładne i zadbane miasteczko. Co do wścibstwa to nie wiem jak powszechne jest to zjawisko, ale jeśli masz wywalone na opinię lokalnej
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: 1. Nie, miasta powiatowe nie wyglądają jakby zatrzymały się w 90s, tym bardziej są całe wiochy nowych domów, przy których dzielnice Krakowa wyglądają jak Bronx. Są całe osiedla domów z przy których wille na Woli Justowskiej wyglądają jak bida z nędzą. Owszem, jest i syf - nie jest idealnie. Za to jest zero ciapatych.
2. Tak, jest plotkarstwo. W Krakowie miałem to samo. Dziadki wiedziały kiedy jestem w domu i
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Ma. Właśnie Wola Justowska, wokół Lasu Wolskiego, Bielany w ogóle. Obok winiarni Srebrna Góra i w kierunku Obserwatorium Astronomicznego UJ. Dwa lata temu, gdy szukałem działki to metr ziemi kosztował między 700 a 1200 PLN. Ładnie, bardzo, ale już ciasno. Nawet gdybyś miał bezdenne kieszenie to nie kupisz nic wokół Zamku w Przegorzałach. Bo nie ma. To jest takie krakowskie Beverly Hills, Hamptons, Nothing Hill. (ʘʘ)
  • Odpowiedz