Wpis z mikrobloga

Ja tego nie rozumiem. Pewnego dnia wrzucili aktualizacje zmieniajaca kreator postaci dla czlowieka, dodajac wiecej opcji, w tym brody u kobiet, oraz udostepniajac wszystkie kolory skory, wlosow, i oczu niezaleznie od wybranej etnicznosci.

Spotkalo sie to z duzym backlashem, bo do tej pory gra byla znana z tego ze utrzymuje spojnosc z lore Tolkiena. Glownymi argumentami bylo to, ze jest to niezgodne z lore Tolkiena, w ktorym tylko krasnoludzkie kobiety mialy brody, oraz to, ze aktualizacja zmienila wyglad postaci slawnych graczy ktore wygladaly tak samo od kilkunastu lat i mozna bylo je doslownie rozpoznac z twarzy. Pojawily sie tez argumenty, ze opcje kobiety z broda beda wykorzystywac glownie trolle. Ja tez sie udzielilem, a moim glownym argumentem bylo to, ze ciezko "trafic" w pozadany kolor wlosow bo pasek jest za krotki.

Na forum zawrzalo, poniewaz kazdy post blagal o cofniecie tej aktualizacji. Jak zareagowali? Mozecie sie domyslic - usuwali te posty, a jak ktos dalej o tym pisal, to go banowali. Oczywiscie permanentnie. No i najwyrazniej polecialo bardzo duzo takich banow, ze az zdecydowali sie... usunac cale forum. Doslownie. Usuneli forum i stworzyli nowe, czyste, a bany ze starego forum sie nie przeniosly - jednego dnia dostalem permanentnego bana, a kilka dni pozniej juz go nie mialem.

Rok pozniej - widac ze wprowadzili jakies poprawki, bo opcje brody i zarostu u kobiet sa domyslnie zablokowane i nie podlegaja randomizacji, a paski do wyboru kolorow zostaly wydluzone. Jednak dalej nowy kreator postaci dotyczy tylko rasy ludzkiej, a inne rasy dalej maja stary kreator. Co ciekawe - krasnoludy dalej nie maja opcji wyboru plci, wiec nie da sie zrobic krasnoludzkiej kobiety.

#lotro #woke #poprawnoscpolityczna
An-Dagda - Ja tego nie rozumiem. Pewnego dnia wrzucili aktualizacje zmieniajaca kreat...

źródło: image_2024-04-21_170852642

Pobierz
  • Odpowiedz