Wpis z mikrobloga

Jak się składa wypowiedzenie umowy o pracę? Idę do HR, wręczam oświadczenie i tyle? Z jednej strony czytam że pracodawca nie musi niczego podpisywać bo to tylko moje oświadczenie woli, ale z drugiej strony to co jeśli dam im papier z wypowiedzeniem, a oni go wezmą, podetrą sobie nim dupę i wyrzucą do kosza a potem będą udawać że żadnego wypowiedzenia nie dawałem? Czy może jednak powinien się znaleźć podpis poświadczający przyjęcie wypowiedzenia (widzę że jest na to pole we wzorach z internetu)? Wtedy mam spisać dwa egzemplarze, dla mnie i dla pracodawcy? Tylko że skoro podpis jest wymagany to co jeśli nie zechcą podpisać?
#pracbaza #wypowiedzenie
  • 6
  • Odpowiedz
Tylko że skoro podpis jest wymagany to co jeśli nie zechcą podpisać?

@lester-53: nie jest wymagany. Dajesz papier w HR, jak się obawiasz hocków-klocków to wysyłasz poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Możesz też ten papier zeskanować i wysłać na adres mailowy.
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki. Chyba zrobię tak, że dam dwa egzemplarze do podpisu, raczej powinni podpisać (teoretycznie nie mogą odmówić chyba), ale gdyby robili problemy to wtedy skan mailem albo list.
  • Odpowiedz
potem będą udawać że żadnego wypowiedzenia nie dawałem?


@lester-53: to juz od dawna praktykowany proceder aby zatrzymac ludzi do konca ich zycia w danym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Skladasz oswiadczenie i tyle, po prostu po okresie wypowiedzenia nie przychodzisz do pracy, nikt nie bedzie pajacowal z udawaniem, ze tego nie zrobiles.
  • Odpowiedz