Wpis z mikrobloga

Oni dziś zagłosowali, tak jak przedsiębiorcy, lekarze, prawnicy, księża, urzędnicy, członkowie partii politycznych i ich rodziny.
Znowu będziesz narzekać przez następne 5 lat na Kraków, a na wybory postawić jeden krzyżyk na kartce i wrzucić do urny to się nie chce ruszyć tyłka.

Na godz. 17.00. w Krakowie frekwencja wyniosła: 31,79 proc. Wydano 183 679 kart do głosowania przy 577 758 osobach uprawnionych do głosowania. Niestety Kraków zajmuje niechlubne miejsce wśród miast wojewódzkich, gdzie ta frekwencja jest najniższa.

#krakow #wybory #polityka
Normalnyczylidlawi3luinny - Oni dziś zagłosowali, tak jak przedsiębiorcy, lekarze, pr...

źródło: uid_5450f85e1c294beb8850bcf6fe0f5aeb_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Wybór między dżumą a cholerą,


@damienbudzik: jakby na to nie patrzyć to wolałbym wybrać na co zachoruje, niż żeby inni wybrali za mnie.
Tym bardziej, że obecna sytuacja w Krakowie wygląda tak że zwycięstwo jednego z kandydatów będzie jego pierwszą i ostatnią kadencją i po 5 latach pojawią się nowi kandydaci, a zwycięstwo drugiego z dzisiejszych z kandydatów może go zakorzenić na stołku prezydenta miasta na następne 20 lat. Nie będę
  • Odpowiedz
Nie może zakorzenić, bo są max 2 kadencje


@hubert93:

Jest limitowana - od 2018 każdy włodarz może rządzić maksymalnie 2 kadencje.


@HrabiaTruposz:

dwukadencyjnosc panie, to juz nie czasy Majchra


@Kutafonix215:

Tak, tak macie rację, przepraszam, wczoraj nie byłem pewny czy to faktycznie weszło, zresztą przypadkiem ta nieświadoma manipulacja lepiej pasowała do mojej narracji o "zakorzenianiu".

"Jednocześnie sześć lat temu wprowadzono zasadę dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Oznacza to,
  • Odpowiedz