Wpis z mikrobloga

@onomatopejusz ja bym od razu zrobił ściankę działową, żeby oddzielić kuchnie od salonu, a samo mieszkanie z oknami od zachodu spoko, bo w lato się nie nagrzewa jak pieprzona szklarnia (miałem mieszkanie od południa i w lato poniżej 30 stopni w środku nie schodziło)
  • Odpowiedz
@meister_chlepka ja miałem mieszkanie, że od południa do wieczora słońce waliło w okna i była sauna w środku całe lato, teraz mam mieszkanie, że słońce świeci 2-3h dziennie w okna i max co miałem to 25 stopni w środku
  • Odpowiedz
całem mieszkanie od zachodu to nie będzie strasznie ciemno


@nick230: z doświadczenia mogę powiedzieć, że na to czy w mieszkaniu jest jasno czy ciemno w dużo większym stopniu niż ekspozycja wpływa wielkość i rozmieszczenie okien. W mieszkaniu z planu w salonie i tak będzie ciemno bliżej aneksu bo od najbliższego okna jest prawie 8m. Nie ma siły żeby tam było jasno niezależnie od strony świata
  • Odpowiedz
@nick230: układ bardzo fajny i nie słuchaj maruderów co by chcieli kuchnie oddzielać- dobry okap i to podstawa. Sam mam podobny układ . Jak nie będziesz w mieszkaniu otwierał smażalni frytek to nie słuchaj wykopków mówiących ze bedzie ci coś śmierdziało i tłuszcz osiadał na meblach. Przy tym układzie pomysł o wyspie kuchennej i okrągłym stole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nick230: co do piętra- jak to jakiś normalny deweloper to wcale nie będzie się super mocno nagrzewano i bierz ostatnie - nie będzie ci nikt biegał nad głowa jak trafisz na rodzine z dziećmi (niestety mieliśmy takich sąsiadów) do tego obowiązkowo klimatyzacja - w naszym wypadku idealnie sprawdza się jednostka 5kw w samym salonie. Z Montażem zamknęliśmy się w 5k
  • Odpowiedz
@nick230 sam fakt "wagonu" w salonie z aneksem jest akurat plusem, bo skutecznie rozdziela pomieszczenie na 2 strefy i leżąc na kanapie nie czujesz się jak byś leżał w kuchni. Jedyną faktyczną wadą tego mieszkania to nawet nie jest położenie okien względem stron świata, tylko sam fakt, że ich jest niesamowicie mało, przy kuchni go nie ma wcale, a w mniejszych pokojach są strasznie wąskie (nawet licząc że są od podłogi do
  • Odpowiedz