Wpis z mikrobloga

#gielda Wrzucam tymczasowe wyniki mojego shortowania. Dodałem jeszcze bank Wells Fargo na małego shorta. VIX zrobił cofkę (mam go na longu), bo dziś odreagowanie po dużych spadkach (Nvidia -10% w piątek). Zamierzam trzymać bo mnie to nie satysfakcjonuje.
Micron wisi nad duuużą luką cenową.
Na XTB sobie pykam dla sportu bo mnie ta hossa już denerwuje. Wolna gotówka czeka na krach.

wołam @Smonk_Da_Wead @nimamkolan @maniek74 @Gensek @Jamniki2 @Eustachy_goli_pachy
(nie wiem czy to poprawnie wołam ?)
tom-ek12333 - #gielda Wrzucam tymczasowe wyniki mojego shortowania. Dodałem jeszcze b...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-22 o 17.14.11

Pobierz

co byś zrobił?

  • Trzymam 34.8% (8)
  • Inkasuję zysk 65.2% (15)

Oddanych głosów: 23

  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@beatboxer_z_tworek: co to znaczy piramiduj? Podbierać zyski?
Stop lossów nie ustawiam bo mam duży margin i nie dostane margin calla. Jestem też przekonany, że to tak czy inaczej walnie więc najwyżej potrzymam dłużej.

Gdybym teraz brał SP500 na longa to jak najbardziej ustawiłbym stop lossy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smonk_Da_Wead: Raczej strategia. Fart po prostu z powodu dobrego timingu. Pamiętam jeszcze koniec 2021 roku co się działo. Podobna euforia, podobne nastroje. W tle czaiła się inflacja ale prawdziwym powodem spadków było to, że ulicy szło za dobrze, akcje rosły. Każdy zyskiwał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smonk_Da_Wead: Opcji nie rozumiem, wiem tylko, że gra się tam na lewarze. Trzeba mieć zasady a ja widzę, że na opcjach ludzie głównie tracą. Warren Buffet nie radził także używać CFD no ale to kusi więc sobie pykam.
Zobacz spółkę którą shortuję - Micron Technology. Cena zawsze wracała do 200 miesięcznej średniej kroczącej. Dlatego zakładam, że wróci ponownie i mogę poczekać. Jeszcze niedawno mieliśmy jakiś szał na rynku. Mój ojciec który
tom-ek12333 - @SmonkDaWead: Opcji nie rozumiem, wiem tylko, że gra się tam na lewarze...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-22 o 17.55.02

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@bialowieska12345: Trochę siedzę na Wallstreetbetsach żeby obserwować sentyment oraz co ludzie wyprawiają. Teraz po spadkach to chyba większość na tych opcjach wyczyściło z kasy.

Przemyślę gdzie postawić stop lossa.

Wrócę jeszcze do czegoś co jest tanie i jest dobry moment zakupowy. Wklejam poniżej wykres. Wyznaczyłem cenę 21,50 $ na Chińskich Large Capach jako zakup. Kiedy doszła do tego punktu, mój ojciec kupował za 25 tysięcy pln. Od tamtej pory urosło 13%.
tom-ek12333 - @bialowieska12345: Trochę siedzę na Wallstreetbetsach żeby obserwować s...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-22 o 17.59.02

Pobierz
  • Odpowiedz