Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Dowiedziałeś się że te problemy są spowodowane dzieciństwem i co dalej?


@Glock17: Wydaje mi się, że szczerze chcesz odpowiedzi, choć w późniejszej części wypowiedzi chcesz zachować pozory twardziela. To czytaj:

To, że coś wiesz nie znaczy, że to rozumiesz a tym bardziej, że umiesz coś z tym zrobić. Żeby coś zrozumieć najpierw musisz chcieć zrozumieć. Ty pewnie nie chcesz, skoro tak cię irytuje temat terapii, może jeszcze nie dostałeś po dupie
  • Odpowiedz
@Kref3x : I tak trzymać mordo! Najciężej jest zacząć, ale później to już tylko kwestia tego, jak bardzo wiele potrzebujesz, żeby poczuć się "lżejszym i lepszym". Sam osobiście terapii nie uskuteczniałem <bo średnio miałem możliwości kiedy tego najbardziej potrzebowałem> ale przeczytałem przez ostatnie 10lat z górką prawie 200 publikacji/książek o tematyce psychiatrycznej/psychologicznej i każda mówi to samo; <ale gro moich znajomych od lat - a w ostatnim roku nawet siostra - potwierdza
  • Odpowiedz
@Kref3x: powodzenia Mirek, czeka Cię ciężka praca nad sobą i pamiętaj, jak terapia zacznie boleć, to znaczy że dopiero zaczęła działać ( ͡º ͜ʖ͡º) grunt to nie poddawać się
  • Odpowiedz
@Kref3x: No dobra, już, dobra. Idę się zapisac na tę terapię. Dzisiaj cały dzień mam od losu kuksance, a w telefonie czeka numer do terapeuty :D

NO to mnie przekonałeś, idę.
  • Odpowiedz
@Kref3x Super, Miras! Bardzo bliska mi osoba od 3 lat uczęszcza na terapie i dopiero po około 2 latach zaczęła dostrzegać ogromne zmiany w swoim życiu, zachowaniu, sposobie myślenia i ogólnym rozumowaniu. Pamiętaj ze terapia to nie jest kwestia kilku tygodni czy nawet miesięcy. Będzie bardzo ciężko, będziesz pewnie miał momenty kiedy będziesz chciał to rzucić, ale serio- nie poddawaj się, dasz radę i takie chwile słabości będą naturalnym procesem terapeutycznym. Trzymam
  • Odpowiedz
@Kref3x: Twój wpis niesie ze sobą dużo pozytywnej mocy. Fajnie że wypracowaliście wspólnie wnioski, co zdeterminowało tym kim jesteś dzisiaj i udało się wejść level wyżej i otworzyć oczy na przyszłość. Plan masz, energię masz, teraz tylko układać sobie życie i cieszyć się każdą chwilą. Mam nadzieje, że Ci się uda i odnajdziesz swoje szczęście.
  • Odpowiedz
@Kref3x: Hej, fajnie, żee poszedłeś na terapie. Warto też z psychiatry skorzystać, jak bardzo Cię to męczy na codzień. Ja za późno na to uwagę zwróciłem i dostałem epizodu schizofrenii walcząc sam ze sobą. Przede wszystkim, jak masz bliskie osoby na których Ci zależy, opowiedz im o tym.
  • Odpowiedz
Podsumowując ciesze się że przekonałem się do pójścia po pomoc.


@Kref3x: To chyba najbardziej cieszy, że odważyłeś się skorzystać z pomocy. To dla wielu osób najtrudniejszy krok, Ty już go wykonałeś, brawo! Trzymam kciuki aby udało Ci się ułożyć życie - po Twojemu, na Twoich zasadach, tak jak Ty tego chcesz. Powodzenia, Mirku!
  • Odpowiedz
@Kref3x: trzymam kciuki za Ciebie gosciu, spokojnie krok po kroku, masz czas i wszystko bedzie dobrze. Najwazniejsze, ze jestes swiadomy i dzialasz w tym kierunku, czyli masz juz 80% sukcesu a reszta to systematyczna praca nad soba, ale na luzie nie ma co sie spinac. Pozdro byku ;)
PS Fajna bluza.
  • Odpowiedz