Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz zamówiłem kuriera z pocztex, aby nadać paczkę na adres. Tylko nie wiem co z etykietą nadawczą, bo nie dostałem żadnej do wypełnienia. Dodatkowo mogłem wybrać tylko miejscowość odbiorcy, więc ulicę napisałem w informacjach dodatkowych.

Kurier na miejscu będzie uzupełniał te dane czy coś źle zrobiłem? Nie muszę nic drukować?

#pocztapolska #pocztex #przesylki #kurier #zakupy #kiciochpyta #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
@pepeusz_ wow jak to będzie działać tak jak dostarczenie to szkoda nerwów w czasach gdy można bez proszenia się badać paczkę dosłownie wszędzie. Kiedyś mieli klienta prywatnego w dupie.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela o, dobrze że piszesz, bo tego nie wiedziałem. no to mam mały problem.. a mogę wygenerować etykietę z 2 linku i przesyłkę przekazać kurierowi, którego przyjazd już zamówiłem? paczka jest za duża (długość powyżej 120cm), abym mógł ją nadać w punkcie/placówce.
  • Odpowiedz
  • 1
@pepeusz_
Bez problemu nadasz w placówce własnej PP.
A co do pytania, to oficjalnie nie, a nie oficjalnie zależy na kogo trafisz. Za to z pierwszego linku bez problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela ok, czyli jeśli dobrze rozumiem z 1 linkiem będę mógł dać paczkę zamówionemu już kurierowi? czy raczej będę musiał go anulować i zamówić od nowa
  • Odpowiedz
  • 0
@pepeusz_
Generowanie etykiety i zamówienie kuriera to dwie odrębne czynności.
Po prostu generujesz etykietę z opcją odbioru przez kuriera, ale na końcu nie zamawiasz podjazdu (przekieruje cię na stronę na której zamawiałeś podjazd).
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela to miałem na myśli: wygenerować etykietę bez zamawiania podjazdu kuriera. zamiast tego skorzystać z tego, którego już zamówiłem wcześniej na stronie że screenshota.
jeszcze powinno mnie przekierować na ten zamówiony wcześniej podjazd. zgadza się?
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela ale po wygenerowaniu etykiety mogę ostatecznie skorzystać z tego zamówionego już wcześniej podjazdu na jutro i kurierowi wręczyć paczkę?
  • Odpowiedz
  • 0
@pepeusz_
Możesz, bo o tym, że masz etykietą wiesz tylko ty. Ta informacja nie jest w żaden sposób przekazywana podczas zamawiania podjazdu.

A i etykiety nie naklejasz na paczkę, ani nic nie wycinasz. Wydrukują ci się dwie etykiety na jednej kartce. Składasz ją tak, aby znajdowały się one po obu stronach (najpierw wzdłuż dłuższego boku a potem jeszcze na pół wzdłuż krótszego boku). Kurier odbierając przesyłkę, wpisze na etykiecie datę i godzinę
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela kurier się nie zjawił, mimo że był zamówiony na wczoraj. pisałeś wcześniej, że nie byłoby problemu z nadaniem dużej paczki (długość 140cm, zsumowanie wymiary mniej niż 250cm) w placówce.

wygenerowałem w poniedziałek etykietę z tego 1 linku że strony poczty. myślisz że mógłbym ją nadal nadać w placówce mimo paru niezgodności (data i metoda nadania-kurier)? czy muszę nową utworzyć, starą anulować.
  • Odpowiedz
@pepeusz_:
Etykiety ważne są 30 dni od wygenerowania.
Co do nadania w placówce, nie powinno być z tym problemu (osoba przyjmująca zmieni po prostu metodę nadania). Musi to być placówka własna, agencje pocztowe i punkty partnerskie odpadają.
Możesz też zamówić ponownie podjazd (da się nawet na dzisiaj, masz do wyboru między 16:00 a 18:00 lub 18:00 a 20:00).

Na brak podjazdu możesz zgłosić reklamację (na mailu powinieneś dostać potwierdzenie przyjęcia zlecenia).
  • Odpowiedz