Wpis z mikrobloga

@Hieronim_Berelek: No to jaka jest proporcja strat zadanych przez drony FPV i inne rodzaje broni? ;) Może twitterowi eksperci rozumieją, że po prostu jest najłatwiej o materiały wideo z dronów FPV i z racji chwilowego braku innych środków, są one używane częściej niż inne, skuteczniejsze rodzaje broni?
  • Odpowiedz
@wjtk123: jakby dolatywało 1/10 dronów jak piszą, to by nie polowali nimi na pojedynczych żołnierzy ¯\(ツ)/¯

jaka jest proporcja strat

racji chwilowego braku innych środków


I co, jak dostaną Javeliny to będą z nich do BWP-1 strzelać czy jak? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pokaż mi magiczną broń jaką dostaną, która jest wstanie trafić przeciwnika w ruchu w odległości 5-10 km kilometrów, bez bezpośredniej widoczności. I która będzie
Hieronim_Berelek - @wjtk123: jakby dolatywało 1/10 dronów jak piszą, to by nie polowa...

źródło: GLgtz2aXUAMzCwj

Pobierz
  • Odpowiedz
Jden ekspert jak opisał, że tylko kilka procent dronów robi robotę.
Nieświadomie opisał zasadę pareto. Dobrze jakby do sprzedaży wiatraków w szpitalach wrócił.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek A może po prostu polują na cokolwiek, zanim spadną zniszczone przez WRE?

Wklejona tabela w żaden sposób nie odpowiada na podniesione przeze mnie kwestie dot. powszechności materiałów z takich dronów. Nie odpowiada także na pytanie dotyczące proporcji strat, bo dotyczy tylko strat potwierdzonych materiałami, a o te z dronów FPV najłatwiej. Realne straty dzienne stron są przecież znacznie większe, ale nie ma po prostu materiałów, które je potwierdzają.

A odnośnie procentu
  • Odpowiedz
@wjtk123: przecież praktycznie każda akcja tej wojny jest nagrywana przez drony. I żołnierze te filmy wrzucają.

A może po prostu polują na cokolwiek, zanim spadną zniszczone przez WRE?

Przecież oni tego nie wysyłają na ślepo, widać że praktycznie za każdym razem gdzieś w dali obserwuje to inny dron, służący do naprowadzania.

Ukraina musi być bardzo bogatym krajem, skoro pozwala sobie wysłać 10 dronów na pojedynczego żołnierza ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek:

przecież praktycznie każda akcja tej wojny jest nagrywana przez drony. I żołnierze te filmy wrzucają.


Nie, nie jest. To jest absurdalna teza. Porównaj straty obu stron z liczbą dostępnych materiałów. Zastanów się także w jaki sposób nagrać ogień kontrbateryjny prowadzony na podstawie danych z radaru artyleryjskiego albo ile upadków FABów/JDAMów/HAMMERów nagrano w stosunku do dziennego zrzutu.

Ukraina musi być bardzo bogatym krajem, skoro pozwala sobie wysłać 10 dronów na pojedynczego
  • Odpowiedz
@wjtk123: a gdzie ja napisałem że "wunderwaffe"? To jest po prostu broń przyszłości i warto byłby zacząć w nią inwestować, a nie pisać głupie posty że drony zaraz spadają z nieba i że to broń "biedoty". Bo potem będzie płacz na froncie.

A więc gdzie są materiały z uderzeń kilkunastu-kilkudziesięcu tysięcy dronów FPV miesięcznie?

A kto powiedział że tyle ma być? Zacznij podawać jakieś źródła a nie z palca sobie pisać.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: Ktoś tam pisał, że nie odzyskują uzbrojonych dronów fpv, bo jest duże ryzyko, że jebnie w trakcie i zabije obsługę. Więc jeśli kończy się bateria, a nie znaleźli godnego celu to wtedy uderzają nawet w pojedynczego żołnierza, bo czemu nie skoro dron i tak zmarnowany.
  • Odpowiedz
@ShowBiz: wiem, ale oni nie latają tymi dronami na przysłowiową "pałę", tylko wcześniej im coś wskazuje ten cel. wolski sobie podaje wyliczenia z palca pisane, typu trzeba 6-7 trafień dronem FPV, co jest oczywiście nie prawdą bo dobry operatora drona da radę z pierwszy razem.

Albo pisze że jest mało operatorów FPV, bo trzeba ich szkolić xD Co to jest za argument, wszystkich specjalistów trzeba szkolić, strzelcem wyborowym nie zostajesz w
  • Odpowiedz