Wpis z mikrobloga

U mnie w pracy gównoburza, bo doświadczony programista który ciągle robi taski z jednego tematu daje mniejsze wyceny tasków od młodszych programistów, którzy dopiero wchodzą w temat lub siedzą w nim od niedawna. xD Dla mnie to jest chore, że ktoś tego nie rozumie i próbuje zbijać wycenę robiąc gównoburzę zahaczającą o kilku managerów i odbywają się wielkie dyskusje na ten temat. "Bo X wycenił na mniej, a oni ZAWYŻAJĄ". Uzasadnia to niby tym że skoro oni się dopiero uczą to to jest ich problem, ale wycena powinna być taka jak dla doświadczonego programisty. Ja tu widzę jedynie jedno rozwiązanie: trzeba pogadać z programistą, który mało wycenia żeby zawsze brał poprawkę i wyceniał więcej.

edit: może niedokładnie napisałem, ale to nie ten programista robi gównoburzę, a osoba, która do niego przychodzi i pomimo tego że dostała wycenę od innego programisty to bokiem pyta się tego programisty na ile on by to wycenił...

#programowanie #programista15k #pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone klasyk, zakompleksiony programista z siurem 5 cm próbuje coś udowodnić innym i firma na tym traci, been there, than that, naprostować albo wywalic albo wywalić resztę jak dowozi za milion złotych
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: Każdy dev robi wycenę na swoje możliwości. Jeśli różnica wycen wynika typowo ze skilla/znajomości tematu(a nie np. niezrozumienia wymagań przy wstępnej analizie) to ogarnięty manager weźmie pod uwagę tą NAJWYŻSZĄ, bo doskonale wie, że jak zadanie trafi na juniora z downem a reszta weźmie wolne to się już z tego nie wygrzebie.

Wbrew temu co mówi tutaj reszta, winny jest #!$%@? manager a nie dev, jak z resztą w 99.99%
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: Jprld przecież wycenę robią ludzie, którzy mają robić te taski, a senior to co najwyzej dokonuje korekty biorąc pod uwagę problemy które mogą się pojawić.
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: No to odpowiedzi wykopków nakreśliły ci fundamentalne niezrozumienie banalnej sprawy. Manager też tego nie rozumie, nie jest w stanie tego pojąć. Może trzeba pogadać z tym programistą, że manager jest idiotą i właśnie to on musi mu to wytłumaczyć, bo manager nie rozumie, a przecież jak wy mu wytłumaczycie to wam nie uwierzy, bo przecież on już uznał, że go oszukujecie.
Programista też może nie rozumieć, że manager tego nie
  • Odpowiedz
może niedokładnie napisałem, ale to nie ten programista robi gównoburzę, a osoba, która do niego przychodzi i pomimo tego że dostała wycenę od innego programisty to bokiem pyta się tego programisty na ile on by to wycenił...


@FedoraTyrone: Miałem coś podobnego w firmie, gdzie innego programistę pytali. Jak Senior wyłapał, że te pytania do niego są kontrolne żeby potem naciskać na stażystę, żeby szybciej taski robił, to senior zaczął wyceniać wszystkie
  • Odpowiedz