Wpis z mikrobloga

dokument


@robert_malkowicz: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ) chyba dokumentujący jak robić cherry picking i manipulować danymi, zasypywać nieistotnymi danymi i budować chochoły. Tyle technik ładnie zaimplementowanych w jednym filmie.
  • Odpowiedz
cherry picking i manipulować danymi, zasypywać nieistotnymi danymi i budować chochoły


@abraca: oglądałeś?
Bo np. porównywałem badania jednego z panów pojawiających się w filmie z materiałem Różka o wpływie Słońca na klimat i to ten drugi zastosował cherry-picking. Wymienia się 6 mechanizmów wpływu Słońca ma klimat, a Rożek omówił jeden którego wpływ faktycznie jest minimalny (<0,05 st. C) i zamkną temat, że nie ma wpływu.
  • Odpowiedz
@robert_malkowicz: Połowę oglądałem, a Rożka w ogóle. Co do ogólnej wiedzy na ten temat, wszystkie czynniki, cykle milankovica, Słońca, wylesiania i inne oprócz CO2 powodują, w sumie, wkraczamy w ochłodzenie, i to długoterminowe, na setki lat. Jesteśmy w trakcie ochłodzenia i działalność człowieka jeszcze bardziej to ochłodzenie powiększa przez SO2 i zwiększenie albedo. Słońce w tym pomaga, ostatnie 20 lat miało bardzo niską aktywność i ostatnie 20 lat powinno być ogólne
  • Odpowiedz