Wpis z mikrobloga

WItam szanownych ekspertów,

Jestem w trakcie robienia projektu na podstawy konstrukcji maszyn i nie powiem trochę mnie ten zawór zasuwowy kołnierzowy przerasta jak na moje umiejętności.

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy dobrze myślę że D i r trzeba jakoś założyć, a nie szukać z jakiś danych stali węglowej 25?

Domyślam się że są to pewnie podstawy podstaw ale ten przedmiot nie jest nawet związany z moim kierunkiem xD

#studbaza #mechanika #hydraulika #cnc
niezobaczysz - WItam szanownych ekspertów,

Jestem w trakcie robienia projektu na pod...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@niezobaczysz: Masz wzór to zobacz co jest czym. Podpowiem, że w tym przypadku masz siłę przez pole powierzchni więc ewidentnie D i r to są symbole wymiarów i nic to nie ma wspólnego z odczytywaniem danych dla stali. Odczytywać dopiero będziesz przy ustalaniu naprężenia dopuszczalnego.
  • Odpowiedz
@niezobaczysz: Jesteś pewien tego wzoru co napisałeś na kartce? PKM miałem już jakiś czas temu ale teraz patrząc po necie to coś tam jest nie tak. Jak potrzebujesz po prostu dobrać minimalną średnicę rdzenia gwintu to wzór jest minimalnie inny i wygląda tak jak tu:
https://pkm.edu.pl/baza-wiedzy/polaczenia/polaczenia-gwintowe/obliczenia-wytrzymalosciowe-mechanizmow-srubowych/

Generalnie to szukasz średnicy/promienia i to "D" wygląda tam na niepotrzebne. "Kc" jest dla materiału śruby (niech to będzie ta stal węglowa 25), siłę "Q"
  • Odpowiedz