Wpis z mikrobloga

Mężczyzni często nie dbają o siebie co jest przyczyną zawałów i innych dolegliwości. Dbajmy o siebie. Zapytajcie się proszę Waszego taty, wujka,brata kiedy ostatnio byli na badaniach. Zdziwicie się... Zdrowie to także kondycja psychiczna. 1,5 mln Polaków cierpi na depresję. Mężczyźni w większości z tego powodu popełniają samobójstwo a Polska jest w niechlubnej czołówce jeśli chodzi o odbieranie sobie życia przez meżczyzn.
Mówmy o swoich problemach, nie ukrywajmy ich. #przegryw #przegrywpo30tce #samobojstwo #depresja
  • 7
  • Odpowiedz
@prawiczek92 bo ten wujek, brat czy tata są już tak zniszczeni psychicznie (najczęściej przez partnerkę), że mają już wywalone jajca na to wszystko. W głębi serca chcą już iść do piachu i dlatego odkładają swoje zdrowie na później.
  • Odpowiedz
@prawiczek92: Ale i jak ja się mam "badać"? Na czym polegają te mityczne badania? Przyjdę do lekarza i powiem dzień dobry chce się przebadać a on powie jak ci nic nie ma to #!$%@?. Chodzę do lekarza dosłownie raz na 2-3 lata. Raz nie dość że czekałem sporo to ostatecznie sam musiałem sobie postawić diagnozę. Innym razem to nawet nie czekałem tylko szedłem do prywatnego i też #!$%@?ł jakby miał 0
  • Odpowiedz
@LatajacyJeczmien: O tak:

1. Raz w roku podstawowa morfologia + CRP + mocz, a w pewnym wieku nawet warto sobie 2x w roku to strzelić.
2. Raz na te 2-3 lata strzel sobie USG jamy brzusznej, jąder żeby sprawdzić czy wszystko w porządku i np. Twoja wątroba się nie otłuszcza (sygnał że zmienić dietę itd)
3. Zęby pod regularną kontrolą. Ludzie nie dbają kompletnie idą dopiero jak coś zaczyna się dziać.
  • Odpowiedz