Wpis z mikrobloga

Dzieciaki z niewielkiej wioski spod Wałcza osiągnęły wspaniały sukces! W tegorocznym międzynarodowym konkursie robotyki First Lego League zdobyły wicemistrzostwo Polski, imponując swoją kreatywnością i umiejętnościami. Ich zaangażowanie i talent potwierdzają również wysokie wyniki z poprzednich edycji konkursu.

Teraz mają szansę reprezentować Polskę na Światowym Turnieju First Lego League w Worcester w USA, który odbędzie się w dniach 6-9 czerwca 2024 roku. To dla nich niezwykła okazja, jednak wiąże się ona z dużymi kosztami, których nie są w stanie samodzielnie pokryć. Chwiram to malutka miejscowość, nie jest to bogaty region. Sporą część kosztów wzięła na siebie szkoła, w miarę możliwości dołożyli się też rodzice i bliscy. Wciąż jednak brakuje ok 21 000 zł.

Nie jestem w żaden sposób z nimi powiązana, nie znam ich osobiście, ale wychodzę z założenia, że taką młodzież naprawdę warto wspierać. Jeśli i Wy tak uważacie i też chcielibyście wysłać młodych za ocean, poniżej zostawiam link do zrzutki. Jestem pewna, że jeśli dostaną szansę, nieźle namieszają na turnieju w USA!

Więcej informacji oraz link do zrzutki: https://zrzutka.pl/dbpb7p ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#polska #robotyka #lego #firstlegoleague #legotechnic #ciekawostki #naparzamydobro
a__s - Dzieciaki z niewielkiej wioski spod Wałcza osiągnęły wspaniały sukces! W tegor...

źródło: USA

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@a__s: Skandaliczne jest to, że taka ekipa musi robić zrzutki bo państwo nie wspiera inicjatywy młodych i ich talentów. Lepiej wywalić kasę na paru pajaców którzy biegają za piłką i za każdym razem przegrywają :(
Plusik dla zasięgu
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
państwo nie wspiera inicjatywy młodych


@PanHeniek45: Sporą część wydatków pokrywa szkoła (koszty wyjazdu dla całej drużyny to ok 100 000 zł). To publiczna placówka, dlatego nie można powiedzieć, że państwo wcale nie wspiera. Ale tak, zgodzę się - z tego co czytałam, dzieciaki z tej szkoły od lat odnoszą sukcesy w tej dziedzinie, dlatego jak najbardziej nie powinny martwić się o finanse na wyjazd.

Swoją drogą, w tej szkole musi
  • Odpowiedz
@a__s: dzieciaki z wioski na zadupiu poradziły sobie lepiej z robotami, niż ułomki z moderacji sobie radzą z wyłaczaniem ikony powiadomień xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@tellet: Jak już koniecznie chcesz kogoś obrażać, to przynajmniej upewnij się, że bzdur nie wypisujesz. Moderacja nie ma nic wspólnego z kodowaniem czy naprawianiem powiadomień. Ale dzięki za komentarz - mam nadzieję, że poczułeś się po nim lepiej ;))
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
A kto został mistrzem?


@Scc_1: Drużyna z Warszawy - obie drużyny (Warszawa i Chwiram) spotkają się w USA. I obu dobrze jest kibicować, bo to naprawdę zdolne dzieciaki :))
  • Odpowiedz
@a__s: ty mi lepiej powiedz, dlaczego usuneliscie mój komentarz krytykujący korupcje na Ukrainie, i dlaczego czekam na rozpatrzenie odwołania 11 dni (°°
  • Odpowiedz