Wpis z mikrobloga

Mirki jakiego lapka do 2500PLN ?
Głównie praca biurowa i przeglądanie neta, systemy TMS itd.
Myślę nad Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 Ryzen 5-5500H/16GB/512 RTX2050 144Hz
Albo dell inspiron 3525 ryzen 5 5500u 16 GB/512 win 11

Czy może coś lepszego. Zależy aby posłużył z 7 lat, pewnie i tak używany będzie kila razy w miesiącu.
  • 10
  • Odpowiedz
@kogut89 ideapady to najbardziej budżetowa i plastikowa seria, nie brałbym takiego po doświadczeniach z nimi, często łamią się / wyginają obudowy od samego patrzenia. W tej kwocie w sumie ciężko o dobry nowy sprzęt, nie myślałeś o używce? Za 2,5k można dostać całkiem spoko sprzęt klasy biznesowej jeśli rozważasz jakieś poleasingowe. Jakiś ThinkPad powinien być w tej kwocie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mandamin: a może Acer Aspire 3 R7-5700U/16GB/512/Win11?

Mi nie zależy ma graniu, mam od tego xboxa, po prostu potrzebuje sprzętu jak mi się coś w pracy wykrzyczy, czy biorę home office żeby się odpalić i podzialac.
W robocie mamy stacjonarki i dużo użeranie się z tym
  • Odpowiedz
@kogut89 ta seria aspire od Acera to w sumie podobny poziom co Ideapady od Lenovo, tu i tu budżetowa. Zrobisz jak uważasz, ale ja w tej cenie mimo wszystko wolałbym jakiegoś poleasingowego z serii biznesowej, pewnie przetrwa o wiele dłużej niż te budżetówki - często padają równo po 2 latach no i podobno te nowe Ryzeny dość awaryjne.
Zerknij np. na coś takiego: https://allegro.pl/oferta/biznesowy-lenovo-thinkpad-t490-i7-8665u-16gb-512ssd-fhd-ips-premium-dotyk-15167354491
Jak nie ma być do gier to wolałbym
  • Odpowiedz
  • 0
@kogut89 oba powinny być spoko, w sumie ten drugi w dobrej cenie z tymi parametrami, o ile nie przeszkadza Ci, że to 14 cali :) sam używam 14" thinkpada i dla mnie to akurat zaleta, mieści się do mniejszej torby, do pracy fajnie się sprawdza.
  • Odpowiedz