Wpis z mikrobloga

Czy istnieje bardziej nieludzkie miejsce do życia w Warszawie niż Wilanów?

Przecież to miejsce to jakiś cyberpunk post-deweloperski xDDDDD

Imho uważam że największym sukcesem medialnym TVNu i pozostałych Polskich mediów jest wypromowanie tego miejsca jako coś co jest okolicą Premium xDDDD a realnie to masz tam jako mieszkaniec albo gość następujące "zalety":

- Brak komunikacji miejskiej innej niż autobus który jeździ tak jak chce
- Totalny brak miejsc parkingowych
- Pełno ciasnych jednokierunkowych uliczek i aut stojących na awaryjnych światłach blokujących ruch
- Korki i zatory drogowe
- Utrudniony dostęp do lokali użytkowych z racji powyższych
- Pretensjonalne towarzystwo Oskariatu i kobiet które każdą argumentację zaczynają od "A WIE PAN KIM JEST MÓJ MĄŻ?"
- Budownictwo zrobione na odwal się, ze ścianami cienkimi jaki karton w niektórych budynkach. Jak sąsiad puka żone to możesz dokładnie wiedzieć czy dobrze mu idzie danego dnia czy nie.

Powinni to zaorać razem z tą wielką wyciskarką do cytryn i zostawić tylko pałac z ogrodem który tam jest.

#wilanow #warszawa #patodeweloperka #patologiazmiasta
Kapitan_Leningrad - Czy istnieje bardziej nieludzkie miejsce do życia w Warszawie niż...

źródło: z9487717AMP,Parkowanie-w-Miasteczku-Wilanow

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@Kapitan_Leningrad: mnie najbardziej w takich betonozach rozpyerdala kompletny brak wolnych miejsc parkingowych. To co wstawiłeś to jeszcze pół biedy. Bywałem na osiedlach u znajomych, gdzie były TYLKO miejsca wykupione mieszkańców i 0 miejsc parkingowych dla "przyjezdnych" nazwijmy to. Więc żeby odwiedzić znajomych musiałem parkować np. 800 m od ich mieszkania w jakimś kvrwa błocie xD

Doskonale wypełniona wielohektarowa betonoza napakowana jednokierunkowymi uliczkami i zakazami postojów / parkowania xD

Ktoś serio w
  • Odpowiedz
@Kapitan_Leningrad ale z tą komunikacją będziesz miała poprawić - idzie tramwaj, w planach jest metro 3-4linia gdzieś tam w okolicy.

Co do reszty się zgadzam, choć to towarzystwo Oskariatu też już powoli zanika, bo jest sporo mieszkań pod wynajem gdzie za 50% swoich dochodów jakieś normiki próbują przeżyć od 1 do 1. Dynamiczne oskarki to już się za Zawadach budują, albo jeszcze dalej.
  • Odpowiedz
@Kapitan_Leningrad: tru, ale jak każde miejsce ma swoje plusy i minusy. Dla mnie to nie tyle Wilanów co miasteczko wilanów bo jak się wychowywałem to wilanów to zawsze było od Wilanowskiej na północ do Nałęczowskiej i okolice Biedronki i Pałacu
  • Odpowiedz
@Feeder: Ta komunikacja to się poprawia od przynajmniej 10ciu i nie widzę rezultatów jeszcze.
Wczoraj miałem na Klimczaka wizytę u lekarza umówiona. Czekałem na nią 1,5 miesiąca. Przyjechałem 45 minut wcześniej samochodem (z mojej okolicy nie mam tam transportu miejskiego w ogóle więc musiałem furką pojechać).
Krążyłem GODZINĘ szukając miejsca parkingowego i go nie znalazłem, zarówno na podziemnych parkingach jak i na naziemnych miejscach parkingowych.
Wizyta mi przepadła, nie chciał mnie
  • Odpowiedz
@haabero: Tak masz chociażby na Kabatach, na Młocinach, na Saskiej Kępie czy nawet na Bródnie xDD Dobre połączenie komunikacją, na miejscu wszystko jest, miejsc i terenów zielonych pełno, wyjazd na trasę szybkiego ruchu w rozsądnym czasie.
  • Odpowiedz
@haabero: Widziałem ostatnio spot z 2004 roku z Urzędu Miasta Warszawy - Ursynów, gdzie mówili że na Kabatach średnia powierzchnia nowobudowanych mieszkań ma 80m2 xDD Śmiechłem w porównaniu z tym co teraz tam jest serwowane np w miejscu po dawnym Tesco.

Ale te bloki z z lat 2003-2010 uważam za najlepsze jednak. Lepsze lokalizacje mają. Blisko Metra. Szersze miejsca parkingowe w garażach podziemnych niż w nowej deweloperce. Duże piwnice. Fajne rozplanowanie
  • Odpowiedz
@Kapitan_Leningrad: i tak i nie. Zdażają się mieszkania lepiej rozplanowane i gorzej. Co do miejsc to wlansie mam wrazneie ze te garaże są właśnie mniejsze. No i na Kabaty to jednak masz kawałek zeby z centrum dojechać, wiem, ze jest metro. Zawsze miasteczko jednak wydawało mi się, ze jest blizej
  • Odpowiedz
Wczoraj miałem na Klimczaka wizytę u lekarza umówiona. Czekałem na nią 1,5 miesiąca. Przyjechałem 45 minut wcześniej samochodem (z mojej okolicy nie mam tam transportu miejskiego w ogóle więc musiałem furką pojechać).

Krążyłem GODZINĘ szukając miejsca parkingowego i go nie znalazłem, zarówno na podziemnych parkingach jak i na naziemnych miejscach parkingowych.


@Kapitan_Leningrad: #!$%@?. Jakby Ci zależało to masz zawsze wolny parking pod pałacem i 10 min spaceru z czekaniem z światła.
  • Odpowiedz
Czy istnieje bardziej nieludzkie miejsce do życia w Warszawie niż Wilanów?

Mieszkałem tam dwa lata, podobało mi się.

Imho uważam że największym sukcesem medialnym TVNu i pozostałych Polskich mediów jest wypromowanie tego miejsca jako coś co jest okolicą Premium xDDDD a realnie to masz tam jako mieszkaniec albo gość następujące "zalety":

To nie jest Premium :) jest ok.

- Brak komunikacji miejskiej innej niż autobus który jeździ tak jak chce

519 i
  • Odpowiedz
@Anakee: Byłem tam też. Pomyślałem o tym bo to dobry pomysł - ale też tam nie było miejsc. Objechałem okolice Przyczółkowej, te uliczki wszystkie typu Sarmacka itp, Aleji Rzeczpospolitej i tak dalej. Tragedia z parkowaniem tam. Nastepny raz Ubera po prostu tam wezmę.
  • Odpowiedz
Byłem tam też. Pomyślałem o tym bo to dobry pomysł - ale też tam nie było miejsc. Objechałem okolice Przyczółkowej, te uliczki wszystkie typu Sarmacka itp, Aleji Rzeczpospolitej i tak dalej. Tragedia z parkowaniem tam. Nastepny raz Ubera po prostu tam wezmę.


@Kapitan_Leningrad: ale nie piszę o tym przy kościele tylko o tym z wjazdem od Vogla.
Anakee - >Byłem tam też. Pomyślałem o tym bo to dobry pomysł - ale też tam nie było m...

źródło: Screenshot125334

Pobierz
  • Odpowiedz
@Anakee O tym przy kościele zapomniałem, w sumie raz w życiu tylko tam byłem. A na Sarmackiej pod Biedronka nie byłem nigdy w sumie że nie skojarzyłem miejsca. Z podziemnych to w parkingu na Klimczaka byłem i przy Alto i obydwa zawalone.
No nic. Nastepnym razem będe kombinował z tymi opcjami które podałeś dodatkowo i jeszcze wcześniej wyjade. Ale z poruszaniem się tam to niezłe kombinacje alpejskie są.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen przecież miejsca dla przyjezdnych byłyby i tak zastawione przez mieszkańców co mają więcej niż jedno auto, bo przecież taki to nie kupi kolejnego miejsca parkingowego. Woli wydać pieniądze na lepszy smrodowóz. Właśnie dobrze że nie ma w ogóle miejsc dla przyjezdnych. Zmusza to ludzi do kupienia drugiego miejsca parkingowego albo biegania 800 metrów do samochodu.
  • Odpowiedz