Wpis z mikrobloga

  • 1
@Itslilianka: Wiesz co, ja to już wszystko piekę w niższej i dłużej (od150-180max), zawsze wychodzi lepsze. Na koniec podkręcam do 200, odkrywam pokrywe i ile mi pasuje, do zarumienienia.
Tu mam innego kurczaka przed pieczeniem tylko z porem, sosem sojowym, rozmarynem, czosnkiem:
arinkao - @Itslilianka: Wiesz co, ja to już wszystko piekę w niższej i dłużej (od150-...

źródło: kurczak

Pobierz
  • Odpowiedz
@t2000: Żeby zrobić cos takiego, nie trzeba wcale spędzić dużo czasu w kuchni, ani również posiadać wyjątkowych umiejętności. Polecam samemu zacząć, zwłaszcza, ze takie potrawy z powodzeniem przygotowałby 8 latek z odrobiną pomocy
  • Odpowiedz
@t2000: wybacz, Rozumiem. Myślałem że piszesz z zazdrością, że też byś zjadł. Kupa moich znajomych je tylko tosty i dla nich tego typu jedzenie to niestety coś nieosiągalnego. Próbuje im tłumaczyć i zachęcać, aby sami gotowali, jednak bezskutecznie. Jakies „matkowanie” włączyło mi sie i tutaj ( )
  • Odpowiedz
  • 1
Kupa moich znajomych je tylko tosty i dla nich tego typu jedzenie to niestety coś nieosiągalnego. Próbuje im tłumaczyć i zachęcać


@depay: Dokładnie od kilku lat próbuję tłumaczyć ludziom tutaj to samo. Zachęcać, motywować i inspirować.
To jaką ewolucje przeszłam od początku tagu też widać gołym okiem. Zdjęcia i jedzenie wyglądają inaczej.
  • Odpowiedz