Wpis z mikrobloga

No i wpadł calaczek w #eldenring na #xbox i pustka.
W sumie nieważny ten calaczek, bo to pewnie osiągnąć łatwo grając "odpowiednio" , a po prostu nie mam już co tam robić.

Pierwsze przejście po premierze i nie robiłem żadnych fikołków z save, tylko odblokowałem jedno zakończenie aby została motywacja na przyszłość.

Drugie na ng+ to eksploracja, eksploracja i eksploracja, żeby przed zajrzeniem do poradników znaleźć jak najwięcej rzeczy/czarów/popiołów do tych 3 achievementów.
Co w sumie było z dupy, bo po ukończeniu się okazało, że jeden z przedmiotów należało podnieść przed podpaleniem drzewa, w normalnej stolicy XD

No ale i tak zrushowałem sobie 3 zakończenie, więc ostatecznie aż tak nie zabolało.

Piękna gra, najlepsza w ostatnich latach. A naprawdę gram w dużo gier.
Szukałem sobie na siłę, co by tam jeszcze porobić, ale już chyba wycisnąłem wszystko.
A szkoda, bo się zadomowiłem na tyle, że gra w to była od dawna relaksującą.
I ten ambient w tle jak się uruchomi grę, przedłużona jakby nutka. Jak u babci na obiedzie z kompotem :-)

Dobrze, że DLC w drodze.
m4rciniak - No i wpadł calaczek w #eldenring na #xbox i pustka.
W sumie nieważny ten ...

źródło: temp_file7616717291970824926

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 5
@revoolution ja się kłócił nie będę, bo kto co lubi, ale nazwanie tej gry mierną jest krzywdzące.
Można nie lubić soulslike, czy ogólnie może nie podejść, ale życzyłbym sobie, żeby otwarte światy były tak napakowane zawartością jak tu. Widać tu ludzką rękę i pomysł.

A nie generowane przez AI, co daje sobie rękę uciąć, dzieje się od dawna (przynajmniej w części), tylko nikt się nie chce jeszcze przyznać.

Coś tam ludzie od
  • Odpowiedz
@m4rciniak: Ja to generalnie bym się zgodził z kolegą wyżej. Niestety projekt gry wydaje się nieprzemyślany, takie przeniesienie formuły Soulsów w otwarty świat po prostu nie działa przy zachowaniu formuły questów jak w Soulsach. To już nie są korytarze gdzie idziesz jak po sznurku i spotykasz te same postacie, te kryptyczne questy w których niewiadomo o co chodzi po prostu nie działają przy takim świecie.
Z tego co słyszałem w endgamie
  • Odpowiedz
  • 0
@pythonista_hobbysta jak pisałem wyżej, nie można się kłócić z opiniami. Chodzi mi tylko o tą "mierną", bo obiektywnie na pewno nie jest to słaba gra.

To jak ja bym Sekiro nazwał mierną, bo w połowie zostawiłem, bo mi nie siadło, a konkretnie system walki, który jest najważniejszy w sumie. Ale nie można tak o niej napisać.

Albo lepszy przykład - baldurs gate 3.
Spróbowałem, ale nie cierpię turowej walki. Pomyślałem, że dam
  • Odpowiedz
  • 0
@pythonista_hobbysta BTW Pinokia grałeś? To jest bardzo dobry soulslike.
Słyszałem śmieszne ale prawdziwe porównanie, że to jakby odpisać od kogoś pracę domową i dostać lepszą ocenę.
Ogólnie "najlepsze soulsy nie od from software".

Oczywiście nie chodzi o to, że jest lepsze, ale że zostało zrobione równie solidnie i działa (co jest ważne XD). No i korytarze, co pewnie docenisz bardziej.
Ale jak siedzisz w temacie to pewnie tak.

Mi siadło strasznie. Mimo,
  • Odpowiedz
@m4rciniak: Hej, nie chciałem moim wpisem popsuć Ci zabawy w Eldenie. Fajnie, że Ci się podoba, fakt mierna to za mocne określenie. Ja sie niestety rozczarowałem, a może po prostu formuła mi się już przejadła. W Lies of P grałem ale też się zatrzymałem na jakimś miejscu, choć sama gra się wydaje fajna, fabuła wydawała się intrygująca.
  • Odpowiedz
  • 1
@pythonista_hobbysta tak na marginesie, to jak najbardziej zgadzam się z questami. Wiele osób zakochanych w tej grze jej to zarzuca. Nie podchodzę do niej bezkrytycznie.

Nie wiem, czy ja wykonałem jakiegoś questa w całości, chociaż na chwilę nie zaglądają do neta.
Myślę, że większość graczy podobnie.

Postaci gadają te swoje enigmatycznie coś a la "Moje pierdy rozwiewa wiatr, kał z lica myje woda" i masz się domyślić, że następnym razem spotkasz ją
m4rciniak - @pythonista_hobbysta tak na marginesie, to jak najbardziej zgadzam się z ...

źródło: temp_file1589823833834853373

Pobierz
  • Odpowiedz
Ale mi tę grę sprzedał gameplay i intrygujący, wielki świat. Wszędzie coś ciekawego. Tu sekret, tu niewidzialna ściana, tu podziemia z dupy zobaczone kątem oka w skałach.


@m4rciniak: czyli powinnien siegnac po ksiazki George’a R.R. Martina( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz