Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, mama ma kredyt hipoteczny na mieszkanie (zostało ok. 140k) i sama na pewno go nie spłaci (ani nawet połowy z tego). Jestem jedynakiem i mam aktualnie 20 lat oraz wolne 80k zł. Zastanawiam się, czy warto nadpłacić ten kredyt kwotą ok. 70k? Mieszkam jeszcze z mamą. Nie wiem za bardzo co zrobić z tymi pieniędzmi, po spłacie spadnie mamie rata ale za to ja przez najbliższe kilkadziesiąt lat będę biedniejszy o te pieniądze. Jak spłacę te 70k to bym jeszcze pomieszkał i całą swoja wypłatę przeznaczał na spłatę to by w max rok się spłaciło. Co robić?
#nieruchomosci #polska #kredythipoteczny #gospodarka #ekonomia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
O spadku to można myśleć co najwyżej jakby był po dziadkach, a spadek po matce dostaniesz pewnie jak już będziesz stary i większość życia miał za sobą. A do tego czasu co będziesz robić? Przecież nie będziesz mieszkać z matką do 60-70 roku życia jak dostaniesz w spadku mieszkanie. Moim zdaniem lepiej zbieraj na swoje własne mieszkanie, które będzie Ci potrzebne już niedługo gdy będziesz miał partnerkę i chciał założyć
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @bart40404 kwestia też taka, że mama kredyt i inne opłaty będzie mogła płacić jeszcze max 5 lat bo zaraz emerytura i nie da rady sama. Wątpię, że w tym kraju kiedykolwiek kupię mieszkanie patrząc na to co się dzieje :/


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
No jeszcze są takie opcje:
1. Pożycz jej pieniądze na spłatę, a po spłacie jak jej odejdzie rata to będzie powoli Ci oddawać pieniędzy po trochu. Minus jest taki, że jest spora szansa, że dużą część tych pieniędzy już nigdy nie zobaczysz, no ale przynajmniej trochę odzyskasz z powrotem.
2. Mieszkanie można sprzedać z kredytem a za pozyskaną gotówkę kupić tańsze (mniejsze lub w gorszej lokalizacji). Moim zdaniem to najlepsza
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Masz 20 lat, zarobiłeś 80k do tej pory ( ͡º ͜ʖ͡º) i zastanawiasz się, czy spłacić MATCE kredyt mieszkaniowy w ROK, którego nie da rady sama spłacić a mieszkanie i tak będzie twoje jak mama przeniesie się na łono Abrahama i pytasz randomów z internetu czy masz wypiąć dupsko na własną matkę, czy może jednak nie. Ja #!$%@?, jaki cyrk (
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: skoro nie wykorzystasz tych pieniędzy w przeciągu 1-2 lat, to ja bym nadpłacał. Zawsze to mniej odsetek do spłacenia, a oprocentowanie kont jest niższe od oprocentowania kredytów.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

kwestia też taka, że mama kredyt i inne opłaty będzie mogła płacić jeszcze max 5 lat bo zaraz emerytura i nie da rady sama.


Coś mi tu nie pasuje. Żaden bank nie da kredytu który kończy się w okresie emerytury. Upewnij się, jak wygląda sytuacja. No chyba, że harmonigramowo powinna tw 140 tys spłacic do emerytury, ale po proatu spadły jeh znacząco zarobki i teraz już nie jest w stanie
  • Odpowiedz