Wpis z mikrobloga

#hydraulika mam takiego ancymona w instalacji, tj termostatyczny zawór CWU. on miesza mi zimną i ciepłą wodę. czy jest opcja, jego zakręcić, żeby się nie wpier.... żeby nie mieszał? tzn muszę zrobić próbę ciśnieniową na instalacji wody ciepłej ale ciągle mi ciśnienie ucieka, przypuszczam, że przez ten zawór, bo nigdzie indziej nie widzę wycieków....

#remontujzwykopem
PozorVlak - #hydraulika mam takiego ancymona w instalacji, tj termostatyczny zawór CW...

źródło: P_20240423_120841

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
potrzebujesz.

Odpowiedz


@janznetu: właśnie nie chciałem tego ruszać, bo zabudowane w szafie, jak coś się #!$%@? to trzeba będzie szafę rozbierać. nie da się tego po prostu zamknąć? żeby nie mieszał?
  • Odpowiedz
@PozorVlak: przy próbie ciśnieniowej musisz mieć odłączony zasobnik ciepłej wody, czyli zamknąć zawór wejściowy od zimnej wody, wyjściowy do cyrkulacji i wyjście ciepłej wody bez odcięcia zasobnika próba wymiarze tylko duży wyciek :) odcięte przy próbie koniecznie też musi być naczynie przeponowe i zawory bezpieczeństwa :) Co do tego zawory mieszającego tam masz trzy śrubki więc niema większego problemu, ewentualnie robić próbę na spiętych instalacjach tylko że wtedy dłużej czekasz i
  • Odpowiedz