Wpis z mikrobloga

@bez_pomyslu: najważniejsze jest: czy pasuje Ci geometria. Tribana możesz wypożyczyć z deca. Druga sprawa, pierwszego gravela warto kupić używanego, jak się nie spodoba to mało stracisz. Claris do jazdy rekreacyjnej jest wystarczający.
  • Odpowiedz
@bez_pomyslu: Felta na pepperze z UK masz za 2750 zł
Kupiłem w lutym tego Felta za 2700 tylko dla ramy (ładna jest na żywo, szczególnie w tym ped@lskim niebieskim kolorze), żeby wybebeszyć go do gołej ramy i wsadzić grx800 i lepsze koła. Rama wygląda ok ale osprzęt ssie. Te felty mają wade produkcyjną i włożyli do nich łożyska na wianuszku które wżerają się w karbonowy widelec, od razu po zakupie trzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@Paczek_w_masle: @Certis @Zabi96 @Misiopysioo Wolałbym ograniczyć się tylko do kupna roweru i nie kombinować już nic przy nim, ew zmiana opon. Czytałem właśnie, że rama jest bardzo przyjemna z uwagi na zajmowaną pozycję, lecz ze względu na te rzeczy już wiem, ze trzeba z niego niestety zrezygnować.

Na peperze znalazłem jeszcze coś takiego: SENSA ROMAGNA COMP 105 - ew 300zł tańszy na tiagrze. Lecz tutaj dochodzi zmiana opon, żeby w miarę
  • Odpowiedz
@bez_pomyslu: FELT Broam 60 wygląda najbardziej sensownie pomimo najsłabszej grupy Claris.

Triban
- plus: nawyższa grupa osprzętu
- minus: osie QucikRelease przy tarczach to porażka, są zbyt miękkie i potrafi ocierać przy agresywniejszej jezdzie a po zdjęciu koła ciężko idealnie ustawić i pewnie regulacja będzie wymagana, niemożliwy upgrade do sztywnych osi.

Sensa:
- plusy: dobry i tani rower
- minusy: gravela z tego nie zrobisz, hamulce szczękowe nie zmieszczą pewnie nic
  • Odpowiedz
  • 0
@mmichal: Dzięki za wypowiedź, teraz jestem w kropce trochę, bo myślałem, że ten triban będzie ostatecznym zakupem. Zacząłem się też zastanawiać czy gravel to dobry pomysł, mieszkam w mieście gdzie większość ścieżekto niestety nierówny chodnik, czasem będę chciał też wjechać w jakiś las, nie będą to nie wiadomo jakie błota etc. Czy w tym wypadku gravel to dobra opcja czy powinienem się zainteresować crossem (patrzyłem tutaj na kross evado 5.0)? Miasto
  • Odpowiedz