Wpis z mikrobloga

@FrancisKonois: na zakup czy sprzedaż? I tak wszystko opiera się o 3-4 najpopularniejsze portale, więc jeśli masz czas i chęci to sam ogarniesz. Jak swój czas wyceniasz wyżesz i możesz poświęcić te 3-4% to spoko opcja. Opłaca się dopiero jak masz jakąś skomplikowaną sytuację prawną do rozwiązania i zrzucasz to na agenta.
  • Odpowiedz
@cz4rnuch: tak napisalem bo okazalo sie ze znajomy zostal posrednikiem i ja mu mówie że przygotowanie ogłoszenia to godzinka maks dwie. A on mi na to ze on oferte przygotowuje tydzień i ja się pytam co on #!$%@? robi przez tydzień. Nie ogarniam tego. Rozumiem ze zrobieniem zdjec z pojechaniem do klienta itd ale to dzien roboty. A potem kopiuj wklej i stawic sie na akcje finalizacji umowy czyli dwa dni
  • Odpowiedz
@FrancisKonois: to przecież nie chodzi o żadne robienie ogłoszeń, pośrednik jest niezbędny gdy nie mieszkasz w tym samym miejscu w którym sprzedajesz nieruchomość.

Przykładowo, gdy pracujesz zagranicą, jak chciałbyś pokazywać nieruchomość potencjalnym kupującym?
Ale gdy sytuacja logistyczna ani zawodowa do tego nie zmusza to nie widze uzasadnienia aby brać pośrednika.
  • Odpowiedz
@FrancisKonois: wystawiłem swoje mieszkanie i po jednym dniu już miałem dość odbierania po 30 telefonów z agencji, niech sami się tam kotłują xd

ogólnie jak pośrednik ma dobre gadane to pomoże ci w nakłonieniu niezdecydowanego klienta oraz jakoś tak ludzie bezpieczniej czują się przy umowie przedwstępnej itd.
  • Odpowiedz
Czy pośrednik nieruchomości to pijawa i zbędne wydatki czy faktycznie coś pomaga ? #nieruchomosci


@FrancisKonois: jeżeli ten zawód jest nieuregulowany to jest to zawó parszywych pijawek i karaluchów.
Nawet jak by ktoś był uczciwy to zostanie wykoszony przez reszte bydła przez nieuczciwe praktyki.

Gdyby mieli ustawowo egzmain państwowy, konieczność wykształcenia kierunkowego tupu: zarządzani, ekonomia, finanse, geodezja, budownictwo, architektura itd itp + zakaz konkurencji czyli tlyko prowizja od 1 strony ograniczona ustawowo
  • Odpowiedz
@thorgoth: no jasne jak jestes zagranicą to raczej nie ma innej opcji. chyba że by rodzina się tym zajmowała. ale chyba przy podpisywaniu papierów i tak musisz być, chociaz pewnie da sie kogos upowaznic, nie znam sie.
  • Odpowiedz
@FrancisKonois Zawód jak każdy inny problem w tym że brak regulacji. Wykopki nie zdają sobie sprawy z tego że są na tej ziemi ludzie zamożni którym nie chce się bawić w takie rzeczy wolą stracić 2-3% i niech to ktoś załatwia. Niektórzy (starsi) nie umieją, inni nie mogą bo są za granicą a jeszcze inni są zwyczajnie leniwi i wolą oddać te parę procent.

Natomiast patologią jest fakt pobierania prowizji z dwóch
  • Odpowiedz
@FrancisKonois: utrzymanie biura kosztuje, zrobienie sesji zdjęciowej, home staging, wystawienie na kilku portalach (prywatnie otodom na 30dni to 200 zł), dojazdy i czas na prezentacje na miejscu, nie wszystkie nieruchomości sprzedasz, więc tych wymienionych wcześniej kosztów nie odzyskasz

oczywiście tyle tych agencji się porobiło, że pewnie tylko kilka w większych miastach ma sens jeśli chodzi o profesjonalizm i skuteczność
  • Odpowiedz