Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów od najlepszej ligi świata:
JEŻELI Pogoń Szczecin zdobędzie Puchar Polski oraz zajmie w lidze 3 miejsce to
a) Pogoń gra w eliminacjach do LE a 2 oraz 4 miejsce w LKE
b) 2 miejsce gra w LE a Pogoń i 4 miejsce w LKE
#mecz #ekstraklasa
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@Lyonnais: na ile jesteś tego pewien? masz jakiś regulamin na poparcie tego?
bo ja znalazłem coś takiego:

Wicemistrz Polski (jeśli Puchar Polski wygra zespół, który ma zapewniony udział w europejskich pucharach poprzez ligę) – 1. runda el. Ligi Europy (11 lipca, rewanż 18 lipca)


Znalazłem też zapis że w LE będzie grał zdobywca pucharu i zastanawiam się jak to się ma do scenariusza opisanego przeze mnie w pierwszym poście.

https://legia.net/news/rosyjskie-kluby-nie-zagraja-o-europejskie-puchary/94337
  • Odpowiedz
  • 1
@Lyonnais: też nie przewiduje, natomiast męczy mnie ten jeden scenariusz, z trzecim miejscem Pogodni oraz PP. To mimo wszystko jest "udział w europejskich pucharach poprzez ligę".

Natomiast zgadzam się że byłoby to głupie, bo gdyby byli niżej (od 4 w dół) to graliby w LE a za 3 miejsce mieliby zostać "ukarani" gorszym pucharem?
Trudne sprawy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@thorgoth: Pogoń wygrywa ligę i puchar i "zrzeka się" swojego miejsca w el.LE wywalczonego przez wygranie Pucharu Polski,bo gra wyżej w el.LM i ktoś za nią musi grać w tej rundzie el.LE,kiedy oni grają wyżej , jak zajmuje 2 i 3 miejsce to "zrzeka się" swojego miejsca w el.LKE na rzecz gry wyżej w el.LE i ktoś za nią musi grać w tych el.LKE.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lyonnais: ehhh chyba się nie rozumiemy :) też uważam że tak powinno być, po prostu nie znalazłem zapisów regulaminu rozgrywek który by to potwierdzał.
Znalazłem za to taki który potencjalnie może mieć inną wykładnie.
  • Odpowiedz
@thorgoth: weszło mowi:
Jak zmiany wpłyną na polskie drużyny? Przede wszystkim zdobywca Pucharu Polski lub druga drużyna w Ekstraklasie, jeśli trofeum zdobędzie mistrz, wystartuje w Lidze Europy, a nie Konferencji, jak było do tej pory. Dwaj kolejni reprezentanci naszej ligi rozpoczną zmagania w europejskich pucharach od II rundy eliminacji Ligi Konferencji.
  • Odpowiedz