Wpis z mikrobloga

@Uuroboros: Fedora raczej odpada w tym zestawieniu. Masz do wyboru Linux Mint lub Ubuntu Cinnamon - te 2 to są praktycznie te same systemy.
Linux Mint bierze jądro Ubuntu i obudowuje go swoimi "okienkami", a Ubuntu Cinnamon robi dokładnie na odwrót tj. bierze "okienka" Minta i stawia je na jądrze Ubuntu xD
Rozncia jest taka, że Ubuntu Cinnamon to oficjalna dystrybucja Ubuntu i szukać pomocy możesz na askubuntu.com
Natomiast Linux Mint
  • Odpowiedz
  • 0
@BooB: btw i have arch* jasne jasne, szkoda mi życia na pakowanie się w konsole. Jak linuks nie będzie linuksową wersją windowsa to nawet nie zacznę tego testować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Uuroboros to jest jestem z większych mitów że arch jest dla mega linuxowych nerdów, teraz masz skrypt archinstall który wszystko robi za ciebie, instaluje środowisko graficzne jakie chcesz a potem działa ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@BooB: pytanie czy mogę normalnie włączać 2 kliknięciami włączyć photoshopa pobrać sterowniki do nvidi, podłączyć tablet graficzny, mieć podpięte 8 portów usb, pograć sobie w battlefielda czy innego gothica, włączyć unreala albo 3dmaxa, włączyć przeglądarkę, mieć kilka okienek itd. no może nawet ważniejsze, jak wybrać środowisko graficzne skoro nie wiem co za co odpowiada.
  • Odpowiedz
  • 1
@Uuroboros aaa, to w takim razie polecam POP OS, myślałem że panu na wydajności zależy a nie że zaraz linux ma panu pranie i obiad zrobić bez marudzenia :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Uuroboros no to jak wyżej mówiłem, polecam pop os, najmniejszy problem że sterownikami nvidia, w miarę dobry mod gnome, raczej nie będziesz narzekać ;)
  • Odpowiedz
pytanie czy mogę normalnie włączać 2 kliknięciami włączyć photoshopa pobrać sterowniki do nvidi, podłączyć tablet graficzny, mieć podpięte 8 portów usb, pograć sobie w battlefielda czy innego gothica, włączyć unreala albo 3dmaxa, włączyć przeglądarkę, mieć kilka okienek itd. no może nawet ważniejsze, jak wybrać środowisko graficzne skoro nie wiem co za co odpowiada.


@Uuroboros: tak, możesz. Nikt nie jest idealny. Zaakceptuj siebie
  • Odpowiedz
  • 0
@guziec_z_afryki: dla spróbowania, bo jak na głównej napisałem dla żartu że linuks jest be to mnie wytknęli że teraz linuks jest taki super i ma lepszą wydajność niż windows nawet w grach, to chce się przekonać.
  • Odpowiedz
Czyli instalujesz linuksa po to żeby udowodnić że wciąż nie jest windowsem? No to możesz już olać, wciąż nie jest. I raczej nigdy nie będzie - tak na przyszłość mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Uuroboros to jest jestem z większych mitów że arch jest dla mega linuxowych nerdów, teraz masz skrypt archinstall który wszystko robi za ciebie, instaluje środowisko graficzne jakie chcesz a potem działa ;)


@BooB: fakt, mam wrażenie, że arch jest w większości dal script kidów xd
  • Odpowiedz
@guziec_z_afryki: dla spróbowania, bo jak na głównej napisałem dla żartu że linuks jest be to mnie wytknęli że teraz linuks jest taki super i ma lepszą wydajność niż windows nawet w grach, to chce się przekonać.


@Uuroboros: Jakby ci to napisać? Distra linuxowe to z reguły nie jest produkt w kontekście systemów operacyjnych. Tzn. są takie komercyjne distra ale z reguły one mają inne przeznaczenie.

Windowsowe gierki nie będą ci
  • Odpowiedz
@BooB: pytanie czy mogę normalnie włączać 2 kliknięciami włączyć photoshopa


photoshopa nie ma na linuksa, możesz odpalić wersję windowsową przez protezę w postaci wine, ale będzie działało raczej jak gówno

pobrać sterowniki do nvidi,


Filozofia driverów w linuksie działa tak, że wszystko masz w kernelu. Problem w tym, że np nvidia ma na to #!$%@?. Moje doświadczenia są takie, że jak np na AMD wszystko działa out of the box z
  • Odpowiedz