Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@daeun Ciekawe jak możnaby taki kodeks wprowadzić w warunkach kiedy większość żołnierzy nawet nigdy nie zobaczy wroga na oczy. W czasach gdzie 80% strat to artyleria takie rzeczy nie mają racji bytu. Nagle by się okazało, że w ogóle nikogo nie można zabić poza ekstremalnie rzadkimi przypadkami walki w bardzo bliskim dystansie.

Serio, jakby przyjąć zasadę że zabijamy tylko tych co walczą i się spodziewają to trzebaby się pozbyć dronów, artylerii, snajperów,
  • Odpowiedz
@daeun wg pewnych konwencji nie można strzelać do medyków czy spadochroniarzy jeśli dobrze pamiętam, ale życie mówi jasno że inaczej to wygląda w realu a inaczej na piśmie.
Poddać to się można na początku a nie bo "mnie boli już"

Take a look to the sky just before you die
It's the last time you will
  • Odpowiedz
@JohnnyPomielony: Nie tylko jaja, oni wycinają cały zestaw. No i obcinają głowy tępym nożem. Albo "tylko" torturują a następnie mordują jeńców zgodnie z poradnikiem wydanym przez ichnich neonazistowskich "bohaterów".
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Adkos nie, ja jestem bezstronniczy, a w sumie to nie przepadam za żadną ze stron konfliktu, ani z nikim nie sympatyzuje. Znam historie swojego kraju.
  • Odpowiedz
@daeun: I tak i nie. Jeśli ktoś się poddaje, a potem się go rozwala dronem, jest to jak najbardziej zbrodnią wojenną. Pytanie czy sąd uzna coś takiego za próbę poddania się.

@JohnnyPomielony: I nie, w sądach whataboutism i relatywizowanie nie działają. Sąd nie uzna argumentu "ale Ruskie to ucinają jaja nożami". Wyobraź sobie coś takiego w prawie karnym "zamordowałem sąsiada, ale on był alkoholikiem i bił swoją żonę". Pewnie bił.
  • Odpowiedz
@daeun: #!$%@? wy jesteście jacyś jebnięci xD chcecie stosować sie do przepisów które przeciwnik olewa XD nie da się ten sposób wygrać, obie strony popełniają zbrodnie wojenne i to sie nigdy nie zmieni, ty #!$%@? uważasz, że jak usa sobie lata po całym świecie i bombarduje tych których uzna za 'wroga' to jest ok ? xD
  • Odpowiedz
  • 3
@daeun skoro wnosisz o bardziej humanitarne zabijanie (???) to idź dalej, wnieś też o bardziej ekologiczne zabijanie np. drewnianymi pociskami czy biodegradowalnymi saperkami.
  • Odpowiedz