Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce panuje przekonanie że autem z małą ilością koni nie da się normalnie jeździć? Użytkownik @Adamfabiarz łamie ten stereotyp poruszając się swoją 60 konną Fabią w kombii po autostradach powodując w ten sposób ból dupy wykopków mających po kilka razy więcej koni w swoich rydwanach ale niemogących ich w legalny sposób wykorzystać (limit 140 km/h sprawia że wszyscy niezależnie od mocy są równi)

#samochody #motoryzacja
Larsberg - Dlaczego w Polsce panuje przekonanie że autem z małą ilością koni nie da s...

źródło: Adam Grzybiarz jedzie

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@Krupier: nie od zera. Od 80 do 130. Przecież wszystko masz wyżej napisane. Przeczytaj jeszcze raz uważnie. to są podstawy fizyki. To jest ledwo co do zrobienia pojazdem który ma 200KM, a ty to chcesz zrobić przy 60KM. #!$%@?ąłeś głupotę.
  • Odpowiedz
@Donald_Ma_tole to chyba musiałem łamać prawa fizyki gdy takimi piździkami wyprzedzałem, a robiłem to nie raz.

Od 80 do 130 to ja się nimi na dwójce rozpędzę i wyprzedzę zanim ty zdążysz przeanalizować czy się da.

Więc to niestety nie ja #!$%@? głupotę. Może ty na piątce wyprzedzales i dlatego ci nie szło?
  • Odpowiedz
13.5s do setki, 3 cylindry, żwawy jak nic xd


@inrzynier: Przy takiej masie to #!$%@? jakich mało, do jazdy po Wawie i okolicach jak znalazł. Do tego wszędzie się wcisnę i zaparkuję () A to ile ma do setki nie ma nic do rzeczy dziecko.
  • Odpowiedz
hahaha do 130 na dwójce xd

Debil


@Donald_Ma_tole ooo, inwektywy! () Czyli już ostatecznie brak ci argumentów. :D

Właśnie pokazałeś jakie masz pojęcie o jeździe skoro dziwi cię jechanie 130 km/h na dwójce. XD

Czekaj, jak ty to ująłeś?

  • Odpowiedz
A to ile ma do setki nie ma nic do rzeczy dziecko.


@kolejne_juz_konto: no właśnie ma, ten pomiar mówi na przykład jak szybko i płynnie ruszasz ze świateł ( ͡° ͜ʖ ͡°) ty jedziesz na równo z sprinterem inpostu, a ja i normalne samochody już jesteśmy dalej hehe. elastyczność takiego litrowego 3-cylindrowca to też żart, eh przejedź się synek czymś szybszym w końcu to się dowiesz (
  • Odpowiedz
eh przejedź się synek czymś szybszym w końcu to się dowiesz


@inrzynier: Przez dwa lata miałem 150 konną mazdę 3, więc się nie podniecaj bo mam porównanie. I powiem Ci szczerze, że jakiejś wielkiej różnicy nie zauważyłem. Owszem, na wyższych biegach dynamika Celerio to żart, ale ruszając spod świateł zostawiam większość BMW i innych podpierdków daleko w tyle, serio. Także do miasta to zajebisty samochodzik bo tam masz mniejsze prędkości i
  • Odpowiedz
@kolejne_juz_konto: Ojciec ma Celerio i pełna zgoda, do miasta to jest przezajebiste auto - pali tyle co nic (4,5 litra), zawraca w miejscu, wciśnie się wszędzie, a mimo to 4 dorosłe osoby bez problemu się mieszczą, bagażnik też ma (ba, dziś w Celerio upchałem kosiarkę, narzędzia i 4 koła 16" - choć kanapę juz składałem). A dynamika w zupełności wystarczająca, bo nic nie waży. A to, że to nie jest auto
  • Odpowiedz
limit 140 km/h sprawia że wszyscy niezależnie od mocy są równi


@Larsberg: xD
taki #!$%@? jak Batorego komin
nawet w krajach rzekomo cywilizowańszych zdarzają się #!$%@?. W jukeju od czasu do czasu mnie wyprzedają na Mkach, a jeżdżę nieco szybciej niż przeciętna.

  • Odpowiedz
  • 1
@Larsberg a #!$%@?ą ja tam mam 41 km i wagi 700 kg więc nawet nowe auta robię z pod świateł w sumie tym autem to się bawię na drodze z innymi kierowcami jak patrzą co ja #!$%@?. Mała waga plus mała pojemność robią robotę i to bez turbo. Problem dzisiejszych aut jest taki że swoje ważą mając mały silniki ponoć chr z 1.2 na autostradzie to męczarnia na dłuższą metę.
Lardor - @Larsberg a #!$%@?ą ja tam mam 41 km i wagi 700 kg więc nawet nowe auta robi...

źródło: temp_file3629809238034238503

Pobierz
  • Odpowiedz
@Larsberg: Można jeździć, tylko auta ze słabymi silnikami mają zazwyczaj 5 biegów, więc ciągła jazda z 4+k obrotów to wątpliwa przyjemność akustyczna.


@kinasato: W służbowym Yarisie mam 5k+ xD
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw dokładnie wychodzi mi 6.8 w mieście w wersji z automatem i to raczej po nie płaskim terenie, przewyższenie do które mam w drodze do pracy to prawie 100m.

Najwięcej widziałem 9l jak przejeżdżałem przez Alpy.
  • Odpowiedz