Wpis z mikrobloga

Podoba mi się koncept #mirkoczat (odkryłem dzięki skryptowi przywracającemu listę plusujących), chociaż jedna duża rzecz wydaje mi się warta poprawienia, mianowicie UX dla wątków (aka komentarzy do wpisów).
Mimo wszystko opiera się o mirko i działa "na jego zasadach", stąd też dobrze jakby na mirkoczacie:
- Odpowiedzi na wpisy bardziej się wyróżniały, np przesunięciem w prawo, może też jakimś kolorkiem, coś co by wizualnie od razu dawało znać że jest to odpowiedź.
- Widzę że w tym momencie odpowiedzi są też przeplatane zwykłymi wpisami, i IMO grupowanie ich z głównym wpisem by było trochę niepasujące do mirkoczatu, ale może przy takim "oddzielonym" wpisie umieścić pierwszą linię oryginalnego wpisu, tak żeby było widać na jaki wątek odpowiada.
- Dwukliki w wiadomość nie są zbyt intuicyjne i raczej nietypowe dla takich rozwiązan - w wiekszosci czatowych rozwiązan do rozwinięcia/pokazania wątku jest jakaś ikona (w którą klika się raz), być może wartoby po prostu dać tę samą ikonę, bez licznika, może zdesaturowaną, która rozwijałaby wątek i powodowała że odpowiadamy na niego. Dwuklik na wiadomość też pewnie może zostać, nie konfliktuje. Ale jako nowy użytkownik miałem z tym problem żeby skumac co się dzieje (co nawet widać na tym tagu :D)
- W nazwiązaniu do powyższego, możnaby lepiej dawać znać użytkownikowi, że odpowiada na wątek a nie pisze nowy wpis (np. nad polem tekstowym dać info "odpowiadasz na"?)
Jeszcze z takich rzeczy bardziej technicznych niż koncepcyjno-uxowych:
- Tag na koncu pola tekstowego zasłania wpisywany tekst jak się pisze coś dłuższego
- Pole tekstowe generalnie dziwnie się zachowuje, np strzałkami w prawo/lewo mogę dojść do początku albo końca wiersza ale nie dalej. Do tego nie mogę też kliknąć w polu tekstowym żeby przesunąć kursor w dane miejsce. Strzałka w górę/dół przesuwa za to do pierwszej lub ostatniej linii, a nie linię wyżej czy niżej. Używam Firefox+Mac, to może mieć znaczenie.
- Przydałby się jakiś wybieracz do lennyface'ów
- Też fajne by było uzupełnianie nicków po rozpoczęciu od "@"

Żeby nie było, podoba mi się robota mireczka i sam pomysł, to tylko moje propozycje jak można ulepszać, więc mam nadzieję że mnie nie wrzuci na czarno :D
#mikroczat
ᅟᅟᅟ
---
💭 Mikroczat
  • 7
  • Odpowiedz
@Tril: hej, bardzo dziękuję za wszystkie spostrzeżenia i pomysły ;)
Z racji tego, że Mikroczat działa od niecałych dwóch tygodni to jest pierwszy wpis z pomysłami na zmianę, więc podwójnie dzięki A ze względu na długość potrójne! ;)

- Przydałby się jakiś wybieracz do lennyface'ów

Oczywiście będzie niedługo (to oczywiste!) Lista lenny face będzie lepsza niż na Wykopie i będą działały np. takie lenny face jak:
¯\_(ツ)_/¯ (wykop ma problem z
WykopX - @Tril: hej, bardzo dziękuję za wszystkie spostrzeżenia i pomysły ;) 
Z racji...

źródło: mikroczat

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@WykopX: O, faktycznie jak się przyjrzeć to widać pewne rzeczy ;) Chociaż pisałem z perspektywy kogoś kto po prostu wszedł pierwszy raz, dlatego zdecydowałem się na to zwrócić jednak uwagę - oczywiście może być też tak że jestem ślepy/głupi, ale przy takim pierwszym rzucie okiem niezbyt dobrze było te rzeczy widać. Np. po prostu nie zwróciłem uwagi na sam numerek przy odpisywaniu, tutaj pewnie sprawę mogłoby rozwiązać po prostu dodanie tam
  • Odpowiedz
@Tril wiem, specjalnie dodałem bacsklashe, żeby opisać ten problem w Lenny Face'ach i także w zwykłym tekście.

Chociaż pisałem z perspektywy kogoś kto po prostu wszedł pierwszy raz


I bardzo dobrze. Ja jako autor nie mam poglądu osoby postronnej i nie wiem jak wygląda czat z perspektywy kogoś, kto pierwszy raz na niego wchodzi. Dlatego wlasnie dziekuję za takie opinie i proszę o jak najwięcej ;) Coś co dla mnie jest oczywiste,
  • Odpowiedz