Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim

Pytam się tutaj bo na prawdę nie wiem co mam robić, czyje się bezsilny i martwię się, że wpadnie w jakieś niebezpieczne terytoria. Na szybko wspomnę, przynajmniej do tej pory wszyscy w rodzinie byliśmy ateistami/agnostykami.

Historia w skrócie wygląda tak, że mąż niedawno ją porzucił, po ~30 latach małżeństwa. Jak się okazuje, ma on zaburzenie narcystyczne, co było potęrznym ciosem dla całej rodziny, dla niewtajemniczonych polecam poczytać na ten temat.

Na ten trop doprowadziła ją Polska youtuberka "MasterYourLife" która faktycznie zna się na narcyzach, jednak tutaj również zaczynają się kłopoty. Gdyż z przekonaniem dużo też "uczy" o spirytualizmie/new-age ( Energia, wibracje, wplątywanie terminów naukowych w dziwną formę nowej religii. ). Moja matka jest wniebowzięta tą youtuberką i traktuje wszystko co powie jak słowo boże, czasem mówi tylko i wyłącznie o niej. Osobiście próbowałem jej słuchać ale nie trawię jej, coś jest z nią nie tak.

Spirytualizm sam w sobie mi nie przeszkadza, sam wierzę w coś takiego jak dusza i mnie rybka w co inni wierzą, każdy jakoś z tym chorym światem sobie radzi a ona akurat miała zawsze pęd do tego.

Jednak po za spirytualizmem ostatnio zaczęła wierzyć w teorie spiskowe, na razie tylko anty-szczepionkostwo, w stylu "Szczepionki to ściema albo wręcz szkodzą", a jak zaczynam jej mówić, że są dowody naukowe i historyczne by wykazać skuteczność szczepionek, i wyeliminowały one wiele śmiertelnych chorób, kiwa tylko głową i się podś#!$%@? bo "Koleżanka która pracuje w laboratorium kazała się jej nie szczepić" i "nie ufa badaniom bo robią to dla kasy".

Nie wiem co mam jej powiedzieć, martwię się o jej zdrowie a jako osoba autystyczna mam zerową siłę przebicia argumentu.
#matka #rodzice #problem #youtube #pomocy #bekazfoliarzy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
Kolejna ofiara „specjalisty od toksyków/narcyzów”. Smutne. Histeria na punkcie „toksykow” osiągnęła już taki rozmiar, że słowa „toksyk” i „narcyz” straciły swoje znaczenie i trafiły do wora z KOŁCZINGIEM, ziołolecznictwem i mowami motywacyjnymi.
Spiritualizm to kobieca wersja alt rightu.

Generalnie zasada jest taka, że musisz się jej pytać, a nie do niej mówić.
Pytać na dwóch poziomach:

Jak ci sprzedaje jakąś teorię to dopytywać o nią, ale nie na zasadzie szukania dziur, tylko
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: niestety twoja mama wpada we wspolczesne sekciarstwo. sa jednostki niezwykle na to podatne niestety. moja ex taka byla, informacje o swiecie czerpala z tiktoka, tym wiecej ich ogladala tym wiecej aplikacja jej polecala. w ten sposob tworza sie niebezpieczne banki.

moze byc to jedynie faza fascynacji nowego typu tresciami, kazdy przez cos takiego przechodzi. radze jednak obserwowac i podsylac informacje, ktore rownowazyly by ten chaos.
  • Odpowiedz