Wpis z mikrobloga

@syn_czlowieczy wszystkie kiełkują, może same kiełki zawierają toksynę ale ziemniaki raczej nie, bo ludzie takie pozbawione kiełków od zawsze jedli i nikomu nic się złego nie działo. Zaś jeśli chodzi o to że więdną i są pomarszczone to wystarczy wrzucić je do wody na godzinę czy 2 i już są git.
  • Odpowiedz
@Krupier: Niby tak, choć u mnie jest zielonych ich na tyle mało, że jak już się trafi to wywalam, a mam ziemniaków pod dostatkiem bo tata sadzi tak ~ 0.5ha dla siebie i paru stałych klientów. Jakość nawet "odpadów" u mnie jest lepsza niż to co widzę w większości marketów xD
  • Odpowiedz
@Krupier: jeśli masz skąd wziąć materiał to polecam vinetę i szykuj się na oprysk przynajmniej od stonki i to jak tylko zobaczysz pierwsze ślady obecności, bo bez tego to ci te gnoje i wszystko zjedzą. Jak na działce w małej ilości, to możesz sadzić z kiełkami, dużo szybciej wyrosną.

  • Odpowiedz
@Krupier: Tylko jakbyś pryskał, zwłaszcza więcej niż raz to czytaj etykiety jaki jest czas karencji żeby nie jeść ich zbyt wcześnie. Te środki to nic strasznego jeśli się ich używa zgodnie z instrukcją, bo ich związki organiczne po pewnym czasie się rozpadają na zupełnie nieszkodliwe rzeczy.
  • Odpowiedz