Wpis z mikrobloga

@bartoszEQ: jak kawa z mlekiem, to kawiarka, ciemno palone ziarna, ewentualnie omniroast.

Jakie smakowe? Panie, kawa jasno palona(ciemna zresztą też), smakuje inaczej w zależności od kraju/obróbki/etc. Jak masz możliwość wybrania się do jakiejś kawiarni innej niż Costa czy Star to spróbuj.

AP ma tę zaletę, że wyjdzie z niego dobra i ciemna, i jasna. Jest dość prosty w obsłudze (kawiarka prostsza ;D) kawa jasna, wychodzi dość słodka, ale dość owocowa. Ciemna
  • Odpowiedz
@bartoszEQ: @wacek_1984
Ja od siebie moge polecić aeropressa, użytkouje na razie 2 tygodnie 2-4kawy dziennie właśnie z mlekiem coś ala latte.
Od podejścia do młynka do gotowej kawy i wyczyszczenia AP zajmuje mi jakieś 5min cały proces.
  • Odpowiedz
  • 0
@Luffik No właśnie widziałem te filmiki z AP i z zegarkiem w ręku trzeba to zaparzać. A ja chyba nie chce się aż tak bawić z tym stoperem i wagą. Chyba zdecyduje się na kawiarkę. Tylko teraz wybrać jakaś na indukcję. I jak z pojemnością? Widzę że są różne rozmiary 2 4 6 tz. Jaką wybrać żeby było na dwie filiżanki.
  • Odpowiedz
@bartoszEQ: nie no bez przesady xD ja wsypuje jedna miarke do młynka ~18g. Wode 90-100ml bez przesadnego trzymania się żeby tyle bylo, zakładasz i czekasz 2-3min, w międzyczasie spieniam mleko i gotowe, AP pod kran.

Co do kawiarki — też robiłem mały research i jak tylko dla siebie kawę robić będziesz to 2-4tz ludzie polecali, więcej nie ma sensu. Co do indukcji — tutaj też to mam i jak się trochę
  • Odpowiedz
@bartoszEQ: jak jarasz się kawą to aeropress.
W aero można zrobić różne kawy. W kawiarce masz ograniczone możliwości. Kawiarka jest skrajnie nieprezycjnym urządzeniem, jednak jak nie szukasz precyzji i powtarzalności to kawiarka daje fajną kawę z charakterem.
Ja zaczynałem od french press, potem aero i drip. A chwilę po zakupie kawiarki kupiłem ekspres kolanowy bo trochę irytowało mnie to urządzenie. Hobby kawowe podpowiada mi by polecić aeropress. Ale no kawiarka ma
  • Odpowiedz