Wpis z mikrobloga

Planuje iść na administracje. Do wyboru mam UAM lub WSB (obecnie Merito). Liczyłem sobie punkty to miałbym ok. 70 na 100 w przypadku rekrutacji na UAM dzienne. Słyszałem, że sporo osób, które nie dostały się na prawo idzie na administracje z chęcią przeniesienia i obawiam się, że zabiorą mi miejsce.
Wracając do wyboru uczelni. Ewentualne zaoczne kosztują mnie ok. 5200zł rocznie na UAM, ok. 4000zł na WSB (dzienne w tej samej cenie), niewielka różnica.
Uczęszczał ktoś zaocznie na UAM i byłby w stanie coś powiedzieć? Jak podejście do studenta, czy zaocznych traktują tylko jako skarbonke (bo też czytałem takie opinie). Wiadomo, że na WSB jest też łatwiej, a poziom z reguły trochę niższy.

#studia #uam #wsb #studbaza
  • 6
  • Odpowiedz
Słyszałem, że sporo osób, które nie dostały się na prawo idzie na administracje z chęcią przeniesienia i obawiam się, że zabiorą mi miejsce.


@LuterKebab: nie slyszalem nigdy zeby ktos tak robil, miedzy tymi kierunkami jest duza roznica programowa i zdziwilbym sie zeby rektor zezwolil na cos takiego.

Do wyboru mam UAM lub WSB (obecnie Merito).


@LuterKebab: Nie idz na WSB, administracja jest gowno-kierunkiem ale po UAM chociaz bedziesz mial renomowana
  • Odpowiedz
@LuterKebab: Kierunki ekonomiczne typu FiR, Ekonomia, Metody ilosciowe itp. Prawo, kierunki na wydzialach matematycznych uniwersytetow typu modelowanie matematyczne. Nawet pielegniarstwo jest lepsze niz administracja, zaryzykowalbym tez stwierdzenie, ze zarzadzanie > administracja.
  • Odpowiedz
@LuterKebab: https://dostanesie.pl/uczelnia/uam/wydzial/wydzia%C5%82-prawa-i-administracji/kierunek/administracja Tutaj zobaczysz, jakie były progi na dzienne w poprzednich latach.

Co do kierunku, to jest to raczej słaby wybór. Po prawie mało kto jest zadowolony z rynku pracy, a można po nim robić to, co po administracji + zawody prawnicze.

Zależy, czego oczekujesz. Jeśli jakąś spokojną pracę w urzędzie, ale za małą pensję, to raczej znajdziesz, choć zależy też gdzie. W małych miastach jest dużo chętnych w konkursach do
  • Odpowiedz