Wpis z mikrobloga

Ok panuje pewna zgoda że najzdrowiej jest ładować telefon w przedziale 20-85% i o ile to nie jest dla mnie problem podładować bo przecież tak czy tak naładuje to zastanawiam się czy naprawdę ładowanie powiedzmy w przedziałach 5-100% jest wykańczające dla baterii? Napisze szczerze przed kupnem s22ultra na każdym jednym telefonie zawsze tak ładowałem telefon 5-100% i nigdy nie zauważyłem żadnych problemów z baterią.
Jak jest u was, jak ładujecie? Czy używacie szybkiego ładowania?
#telefony
  • 16
  • Odpowiedz
@Uuroboros: powiedz mi, kto tu co kupuje. Ty kupujesz telefon, czy telefon kupuje Ciebie? Ja telefon zawsze podłączam na noc, czy ma 1% czy 60%. Potrzebuje go na cały kolejny dzień. Odłączam go rano. Robię tak od zawsze. Jeżeli telefon masz zamiar używać 10 lat, to oczywiście ładuj go do 80%, a wydłużysz jej sprawność po tych 10 latach o może o 15%.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Mam smartfon z 2019 roku z szybkim ładowaniem i rozładowuję zawsze prawie do końca i ładuję na full. Na początku wyciągał do 16-20 h SoT, w 2024 roku wyciąga do 10. Czy gdybym się bawił w ładowanie 20-85 proc. byłoby inaczej? Wątpię.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Tutaj masz konkrety na temat - How to Prolong Lithium-based Batteries. Jest tam wszystko opisane począwszy od tego jak rozładowanie xx% wpływa na liczbę cykli baterii, oraz jaki na to wpływ ma ładowanie do xx% aż po przechowywanie baterii i jak tracą pojemność będąc naładowaną do 100% vs przechowywanie 40%, które jest zdrowsze.

Tak wygląda teoria. Natomiast tak jak inni napisali - bateria jest dla Ciebie nie Ty dla
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Ja na to nie patrzę, bateria po 1,5 roku jest do wymiany. Myślę, że takim pajacowaniem wydłużysz jej działanie może jeszcze z pół roku, bo przecież i tak się zużywa, a pytanie czy chce Ci się.
  • Odpowiedz
  • 2
@not_me: 1,5 roku? Poważnie? Mój s9+ ma baterię jak nową mimo 5 lat na karku, no może trochę przesadzam sam odczułem spadek wydajności baterii po jakichś 4 latach ale potem się okazało że straciłem kontrolę nad używaniem aplikacji i kilka dni optymalizacji i rutyna z wyłączaniem modułów i bateria naprawdę odżyła a po kilku miesiącach kupiłem nowy telefon i tak.
Ale naprawdę mnie zaintrygowałeś tym 1,5 roku baterii. Może opisz co
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Chodzi mi o to że ludzie to debile i stają się niewolnikami swojego sprzętu. Typ Janusza który na każdej dziurze zwalnia passatem do 10km/h bo "przeca zawieszenie siem zużywa". Dokładnie ten sam model myślenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@fishery: ale co jest złego w szanowaniu ducha maszyny? Sprzęt jest do korzystania ale czy to oznacza że masz go celowo #!$%@?ć? Zajeżdżanie do mechanika co chwila przez niedostosowanie się do warunków to nic przyjemnego i auta nie masz i portfel drenuje.
  • Odpowiedz