Wpis z mikrobloga

@RandyBobandy: No właśnie symetryści, symetryści - to jest właśnie ta propaganda, tylko w mniej nachalnym wydaniu niż TVP. Od tego mają TV Republika, a trzeba też przeciągnąć tych mniej radykalnych.
  • Odpowiedz
@RandyBobandy: IMO on właśnie uprawia symetryzm. Przyrównuje choćby podsłuchiwanie polityków opozycji czy kobiet oskarżających ich (w sensie pisowskich) ziomeczków o molestowanie ze standardowym wjazdem prokuratury na nieruchomość typów uwikłanych w aferę defraudacji setek milionów PLN, już nie wspominając o tym, że aferę Pegasusa ukrywali, udawali, że nie mają nawet takiego narzędzia, za to z wjazdu prokuratury mieliśmy zdjęcia i relacje live i potem raport. No ale wg szanownego redaktora Mazurka to
  • Odpowiedz
@RandyBobandy: Nie zgodzę się. Uważam, że to znacznie bardziej niebezpieczna forma. Ty widzisz, ja widzę, że leci strumieniem przekaz pisowski, co widać choćby po tym, że nie powstało żadne commentary o aferach pisowskich ujawnionych po powstaniu kanału zero - OTS, PBH, nagrania Obajtka i pewnie wiele innych, o których nie pamiętam. W ramach commentary celne byłoby też wypunktowanie np. cudownej zmiany zdania takiego Morawieckiego w sprawie aborcji czy bratanie się z
  • Odpowiedz
Natomiast znam kilka osób, które wkręciło sobie, że to są obiektywne media, bo jako jedyne sensownie gadają o CPK i teraz łykają przekaz jak leci - i tu OGROMNY karny #!$%@? dla koalicji rządzącej, że na to pozwolili i nadal pozwalają swoją postawą wobec tematu CPK.


@JC97: Czyli co, uważasz że wszystko jest optymalnie i nie ma czego weryfikować? Czy o co chodzi? Ja polecam np. ten wątek

Do wyborów prezydenckich
  • Odpowiedz
Czyli co, uważasz że wszystko jest optymalnie i nie ma czego weryfikować?


@matt-pitt: Niech weryfikują, tylko obecne działania mają niewiele wspólnego z weryfikowaniem. Do końca kwietnia miały się skończyć audyty, a póki co się nawet nie zaczęły. Do połowy roku miały być wyniki i decyzja co z tym dalej. No jakoś tego nie widzę. Póki co władze spółki wypowiadają się o potrzebnych zmianach w oparciu o swoje widzimisię, a nie podstawy
  • Odpowiedz
Z koleją kwestia jest głównie tego w jaki sposób poprowadzą sieć. O ile widzę problemy w obecnym projekcie, np. dodałbym ze 2 "obwodnice", żeby dostać się np. z Gdańska do Szczecina czy ze Szczecina do Wrocławia, ale też nie widzę sensu spuszczania się nad każdym odcinkiem i mikrooptymalizacji każdego kilometra, bo w taki sposób można do usranej śmierci nad tym siedzieć i do niczego nie dojść, a sieć kolejowa nadal będzie tak
  • Odpowiedz
@RandyBobandy: jestem w szoku jakie czasy nastały. Masa ludzi nie myśli samodzielnie, nie porównuje opini innych, nie dopuszcza do siebie że może być inaczej niż tak jak mówi dany twórca. Kanał zero przypomina trochę takich youtuberów jak wardęga, budda czy nawet Mentzen. Mają swoich zapatrzonych w siebie fanów, którzy dali się wkręcić w propagande ktorą sieją i tylko dowód podany czarno na białym emitowany 10 razy dziennie w radio i tv
  • Odpowiedz
Jeśli te opóźnienia wynikające z analizy projektu są dla ciebie nie do przyjęcia, to ok, gratuluję wiary w rząd, który na swoim koncie ma tak spektakularne inwestycje jak Ostrołękę, lotnisko w Radomiu czy przekop Mierzei Wiślanej. Jest dużo do zarzucenia obecnemu rządowi odnośnie sprawności i komunikacji w temacie wyżej wspomnianych projektów, ale ja uzbroił bym się w cierpliwość i z ostatecznym wyrokiem poczekałbym trochę dłużej niż pół roku.


@matt-pitt: Ja nie
  • Odpowiedz
@JC97: Wcześniej pisałeś:

Obiektywnie patrząc rozbudowa sieci kolejowej i duże lotnisko będzie przydatne


teraz piszesz:

tylko podkreślanie zalet projektu i sensowności wykonania go ogólnie.


No dobra, tylko czy ktoś z rzadu ogólnie projekt zanegował? Na tym "ogólnie" to nie oprzesz przetargu, tylko trzeba przejść do konkretów - planów, kosztorysów. itp.

Właśnie o to mi chodzi, że podejście audyty -> wnioski i ewentualne poprawki -> lecimy z tematem, a niestety te audyty
  • Odpowiedz
No dobra, tylko czy ktoś z rzadu ogólnie projekt zanegował? Na tym "ogólnie" to nie oprzesz przetargu, tylko trzeba przejść do konkretów - planów, kosztorysów. itp.


@matt-pitt: Tak - w tym sam premier twierdzący, że są analizy, które mówią, że jednak się nie opłaca, ale od kilku miesięcy żadna taka analiza się nie pojawiła.

Który audyt był twoim zdaniem nierzetelny? Z tego co ja czytam to problemy dlatego, że żadna firma
  • Odpowiedz
Okazuje się na jakiej podstawie? Czy kilka linijek wyżej sam nie przyznałeś, że nikt tematu nie zbadał, bo rzekomo nie ma chętnych? XD To na jakiej podstawie ten projekt jest "mocno kulawy"?


@JC97: Ja #!$%@?... no właśnie dlatego! patrz temat planu sieci kolejowej za 100 mld bez analiz. Z kim ja gadam ()

Raporty, wyliczenia, już zainwestowana kasa

Koleś.. od trzech postów cię o to pytam... weź
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?... no właśnie dlatego! patrz temat planu sieci kolejowej za 100 mld bez analiz. Z kim ja gadam ()


@matt-pitt: Masz jakieś problemy z czytaniem? Wszystkie analizy mówią, że się opłaca. To nie są tylko analizy na zlecenie pisu, ale też jeszcze wcześniejszych rządów. Premier rzuca, że są analizy przeczące, ale tych analiz w żaden sposób nie udostępnia. Zgubił linka? Hasło do poczty? Pies mu zjadł?
  • Odpowiedz
Masz jakieś problemy z czytaniem? Wszystkie analizy mówią, że się opłaca.


@JC97: Poproszę o linka do analizy kosztowej planowanej sieci kolei. Skoro to jest 5 sekund, to pewnie szybko znajdziesz. Masz okazję mnie zaorać więc skorzystaj.
  • Odpowiedz