Wpis z mikrobloga

Najem na oko jest już luzem 1/3 tańszy w stosunku do piku ukraińskiego, a będzie jeszcze tańszy. Szanuj Ukraińca swojego, bo możesz nie mieć następnego.

No i mamy taką no sytuacje, że za byle 50 metrów średnio do centrum krzyczą teraz po 900 koła, a to samo można wynająć za 2k z hakiem.

Bankowi oddaje się w ratach mniej więcej x 2.

Czyli albo kupujesz albo masz na czynsz na 75 lat XD

Nie ma żadnej bańki. Bańkę wymyślili zazdrośni ludzie, którzy nie wzięli kredytu. Fair price, gonimy zachód no.

#nieruchomosci #wynajem #olx
  • 20
  • Odpowiedz
@mickpl Dodatkowo czynsze w górę i za puste trzeba płacić coraz więcej a trochę tego się nazbierało. W sumie to jest ciekawa sytuacja, bo wszyscy czekają na to bk0 jak grzyby na deszcz a w międzyczasie rynek najmu się wysyca obniżając potencjalną podłogę dla cen (gdyby jakimś cudem to nie weszło), obywateli miesięcznie około -12k mniej a unitów na rynku 20k więcej.
  • Odpowiedz
  • 115
@pastibox: Ciekawe jak to będzie wyglądać w wakacje skoro od 1 lipca koniec dopłat na Ukraińca, a dodatkowo ostatnio chcą ich łapać w siatkę i wysyłać na Ukrainę czy coś XD
  • Odpowiedz
@Ytaremtubyl

nie wiem gdzie ty widzisz takie oferty na wynajem chyba ze pomijasz ze drugie tyle sobie oplat zycza


XD ile wy jeszcze te opłaty będziecie wliczać przy tych porównaniach. Przy kredycie to te opłaty znikają?
  • Odpowiedz
  • 6
@Ytaremtubyl: Te co wiszą to wiszą nie bez powodu. Teraz widzą za powiedzmy 2,2k - to znaczy, że znajdziesz taką już z opłatami jak parę dni poszukasz. Rok temu to samo wisiało za 3,5-4k. A w piku ukraińskim to kurniki potrafiły stać i po 5k XD No a inna sprawa to jest to co pisze pastibox - w kredycie też masz te same opłaty.
  • Odpowiedz
  • 22
@affairz: Jak Polandia się ich zgodzi odsyłać to dopiero wtedy będzie exodus XD Znając Saszków to już 2 tygodnie później połowa będzie w Kanadzie. Przecież nikt nie będzie czekał aż przyjedzie po nich Straż Miejska tylko od razu skorzystają z dobrodziejstwa swobody ruchu po UE i z marszu ewakuują się do Niemca, a potem dalej.
  • Odpowiedz
@mickpl @affairz już widziałem komentarze naganiaczy, że jak ich odeślą to nie będzie miał kto budować i ceny wzrosną. Bo wiecie te 200k nowych unitów rocznie to takie must have XD
  • Odpowiedz
@pastibox: przeciez odstepne to jest mocno ruchome jak w tej samym bloku 3 pokojowe mieszkanie moze miec 2 kola i 4 tys w wysokim standardzie a czynsz jest ten sam

@mickpl
Tak jak wyzej odstepne jest rozne a czynsz w miare wszedzie podobny
  • Odpowiedz
@Ytaremtubyl ???? Co mnie obchodzą opłaty? Jeżeli rozmawiamy o wynajmie i chcemy go z czymś porównywać to interesuje nas samo odstępne. Nie wiem po co ktoś robi jakiekolwiek wpisy i opłatach. Co nas to obchodzi, bo te koszty również trzeba będzie ponieść jeżeli się posiada nieruchomość na własność.
  • Odpowiedz
@mickpl: ale Ukraińcy już od dawna nie mają dopłat - chyba już tylko niepełnosprawni coś dostają. No i jeśli już tak porównujemy wynajem vs kredyt to w kredycie trzeba liczyć samą ratę odsetkową.
W jednym przypadku pożyczamy kapitał, a w drugim mieszkanie i płacimy od tego odsetki.
  • Odpowiedz
@mickpl: gdzie te 2k z hakiem? Przeglądam codziennie oferty we Wrocławiu i ceny spadły względem zeszłego roku o jakieś 10%, nadal kawalerki z opłatami wychodzą po 2.8-3k, a dwupokojowe bliżej 3.5k. Wszystko wygląda pięknie bez rachunków i czynszu.
  • Odpowiedz
@mickpl: Gdzie takie potężne spadki XD w KRK znajomy w tym miesiącu wynajął małą kawalerkę i płaci 2400, przed pandemią w jego okolicy za większą płaciłem 1600XD
  • Odpowiedz