Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy wybierając miasto do studiowania warto kierować się miastem? Wybrałem uczelnię, ale prawdopodobnie za pracą będą musiał jechać do innego po tych studiach (to są tylko plany, wiadomo).

Boję się tego, że zaklimatyzuję się w nowym mieście do tego stopania, że będzie mi szkoda je opuszczać. Z drugiej strony ludzie ze studiów się rozjeżdżają po świecie oraz przeprowadzają.

#studbaza #pytanie #matura



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: należy kierować tylko i wyłącznie miastem. polska to nie usa, tutaj poziom uczelni zależy przede wszystkim od wielkości miasta, w którym się znajduje.
  • Odpowiedz
Czy wybierając miasto do studiowania warto kierować się miastem?


@mirko_anonim: Nalezy kierowac sie wylacznie uczelnia, miast mozna zmienic zawsze, a papier zostaje z toba na cale zycie (No chyba ze chcesz zmarnowa kolejne 3 lata).
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zależy jakie miasto masz na myśli, jak chodzi o studia to wybierałbym tylko z top 4 miast polski (WWA, Wroclaw, Kraków, Gdańsk) i ewentualnie jakieś trochę gorsze jeżeli jest tam konkretny kierunek, którego nie masz w tych większych jak np. filmówka w Łodzi czy może jakaś uczelnia w Kato. Reszta OUT.
  • Odpowiedz
Nalezy kierowac sie wylacznie uczelnia, miast mozna zmienic zawsze, a papier zostaje z toba na cale zycie (No chyba ze chcesz zmarnowa kolejne 3 lata).

@Betoniarka69: xD Brzmisz jak jakiś boomer z małego miasteczka czy innej wsi, albo typowy kuc z polibudy który życia nie ma poza studiami a później pracą

Czy wybierając miasto do studiowania warto kierować się miastem? Wybrałem uczelnię, ale prawdopodobnie za pracą będą musiał jechać do innego
  • Odpowiedz
xD Brzmisz jak jakiś boomer z małego miasteczka czy innej wsi, albo typowy kuc z polibudy który życia nie ma poza studiami a później pracą


@Zabi96: mowi to chlop z 50k interakcji na wykopie przy takim samym stazu jak ja ;). W tym momencie jego zycia powinien kazdy bardzo mocno skupic sie na dokonywaniu wlasciwych wyborow "karierowych" bo beda one ksztaltowaly potem jego pozniejsze zycie.

Dodatkowo życie nie kończy sie na
  • Odpowiedz
Poza tym jaki jest sens kierowaniem sie na studiach "miastem przyjaznym do zycia" kiedy w tym okresie nie masz ani pieniedzy, ani czasu?


@Betoniarka69: XD ciekawe na jakich studiach nie masz czasu. Możesz na spokojnie studiować sobie lekarski, chodzić do pracy i mieć sporo czasu dla siebie. Z wyłączeniem pierwszego roku i może drugiego. Studia to jeden z najlepszych okresów życia, nie ma nic gorszego niż iść do jakiejś Częstochowy czy
  • Odpowiedz
Możesz na spokojnie studiować sobie lekarski, chodzić do pracy i mieć sporo czasu dla siebie. Z wyłączeniem pierwszego roku i może drugiego.


@Kieres: tak tak, w jakiejs bydgoszczy, szczecinie czy innych katowicach

nic gorszego niż iść do jakiejś Częstochowy czy Lublina


@Kieres: od kiedy w czestochowie czy lublinie sa lepsze uczelnie niz w krakowie?
  • Odpowiedz
tak tak, w jakiejs bydgoszczy, szczecinie czy innych katowicach


@Betoniarka69: przy wszystkich medycznych uczelniach poziom na leku jest taki sam (z wyłączeniem nowych tworów z zeszłego roku).
A akurat Katowice jeżeli chodzi o szpitale kliniczne to zdecydowana topka w polsce.

od kiedy w czestochowie czy lublinie sa lepsze uczelnie niz w krakowie?


@Betoniarka69: tego nie napisałem. Lepiej iść na gorszą uczelnie w lepszym mieście, niż lepszą uczelnie w gówno-mieście.
  • Odpowiedz
przy wszystkich medycznych uczelniach poziom na leku jest taki sam


@Kieres: totalna bzdura

tego nie napisałem. Lepiej iść na gorszą uczelnie w lepszym mieście, niż lepszą uczelnie w gówno-mieście.


@Kieres: nie napisales, ale sam sobie zaprzeczasz, przeczytaj watek przed skomentowaniem. Pisalem, ze lepiej isc do krakowa na lepsza uczelnie niz do wioski na jakis randomowy syf. A ty odpisujesz mi potem jakbym dokladnie na odwrot skomentowal. No chyba, ze uwazasz
  • Odpowiedz