Wpis z mikrobloga

DAX Futures – H1 na buy, W1 na sell


Popyt wykorzystał szansę i odbicie zapoczątkowane 19 kwietnia znalazło niezłą kontynuację. Patrząc na wykres można być skołowanym czy to tylko korekta spadku rozpoczętego w kwietniu, czy raczej powrót do trendu wzrostowego. Krótkie interwały sprzyjają tej drugiej opcji, a szerokie - pierwszej.

Godzinówka z przełamanym szybkim trendem, powrotem do linii i kontynuacją wzrostu wyrysowała następstwo dołków i szczytów z klasyczną odwróconą głową z ramionami. Zasięg jest dość odległy i choć jakaś wewnętrzna intuicja mówi, że to nie ma szans powodzenia, to zaryzykuję próbę wstrzelenia się w ruch z racji dobrego stosunku zysk/strata. Ustawię oczekujące do wtorku L po 18456, SL 18341, TP 19165.

Wykres dzienny też pasuje do wariantu w H1, więc pozostaje zacisnąć zęby, ustawić zlecenie i przyjąć, że te 115 punktów ryzyka to maksymalny koszt. Jeśli jednak do wtorku kurs nie wygrzebie się nad 18456, to zacznę szukać okazji po krótkiej stronie, choć jasnego pomysłu jeszcze brak.

Tygodniówka przynosi największą konfuzję. Tutaj układ ostatnich czterech świec sugeruje, że poprzedni tydzień był tylko korektą w spadku rozpoczętym 1 kwietnia. Jeśli popyt dopuści do zejścia poniżej połowy korpusu, czyli okolicy 18150, to sprzedający mogą ruszyć z kontynuacją impulsu z pierwszych trzech tygodni kwietnia.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 3 zamknięte transakcje, na których zarobiłem +104 punkty. S po 18003 z tamtego tygodnia wyleciało po -134 punktach straty, a dwa zyskowne strzały trafiłem w środę i czwartek.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca 7 kwietnia 14 kwietnia 21 kwietnia
DJ007 - DAX Futures – H1 na buy, W1 na sell

	
Popyt wykorzystał szansę i odbicie zap...

źródło: DAX_FUT-28-04-2024_multi

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@DJ007: Chciałbym zaznaczyć że Pana posty bardzo zawyżają poziom tagu oraz bardzo lubię Pana wpisy.
Jednocześnie wyrażam sugestię oraz prośbę o przeprowadzenie podobnej analizy dla nq100

Z poważaniem, Makaronik :3
  • Odpowiedz