Wpis z mikrobloga

Zaczynam sie rozgladac za nowym rowerem. Obecnie jezdze na Tribanie rc500, ktorego kupilem by sprawdzic czy mi sie spodoba, no i sie spodobalo. Jezdze glownie po malopolsce, duzo po jej poludniowej czesci, wiec sporo gorek.

Rozwazam kupno Van Rysela EDR CF ze 105, ale zastanawiam sie czy jest dla mnie.
Ma on przelozenia 11/28 tyl i 52/36 przod, ale wazy ponizej 8kg.
Triban zas 11/32 tyl, 50/34 przod i ponad 10kg.

Czy te przelozenia z van rysela nie beda zabojcze przy wiekszych gorach dla amatora?

#rower #szosa #vanrysel
  • 10
  • Odpowiedz
  • 4
Van Rysela EDR CF ze 105


@komutacja: Wagą się nie przejmuj, dla amatora nie ma żadnego znaczenia, to że lżejszy rower będzie o ileś tam to da Ci co najwyżej te kilka mikrosekund do urwania :D W tym rowerze to najlepiej zmienić kasetę na 11-32 albo 11-34 i to wystarczy, wydatek 200-300 złotych, a jak sporzedaż zdjętą kasetę to się może wyrównać. A jak szukasz roweru i patrzysz na ceny, to
  • Odpowiedz
  • 1
@komutacja: zaznaczę że specjalistą w kwestii geometrii itp nie jestem, ale zerknij na pepperze na promocje rowerów.
Z tego co widzę, to ten van rysel kosztuje 10k, za takie pieniądze widziałem niejednokrotnie Bianchi, Pinarello i inne tego typu rowery.
Jak się uprzesz, to pewnie i coś na 105 di2 w podobnych pieniądzach znajdziesz.
Van rysel jest faktycznie leciutki, ale daję opcję do przemyślenia
  • Odpowiedz
  • 0
@komutacja: Moja kobieta ma na Tiagrze, teraz dwóch kumpli kupiło także (jeden Romagna 105 2x12, drugi Tiagra), widziałem je na żywo, fajne rumaki za tą cenę :)
  • Odpowiedz