Wpis z mikrobloga

Po Hugo ludzie wjeżdżają samochodem osobowym na autostradę i jadą 70-80 km/h?
Przecież taką jazdą nie tylko utrudniają płynną jazdę, ale też znacznie zwiększają zagrożenie.
Po wyprzedzeniu np. ciężarówki zjedziesz przed takiego, to przy dużym ruchu jest problem, żeby zjechać na lewy pas i go wyprzedzić, bo różnica prędkości to aż 70 km/h i nawet samochodem, który ma poniżej 10 sekund do setki ciężko przyspieszyć.
Druga sprawa; kierowcy jadący lewym pasem po wyprzedzeniu są często zaskoczeni tak niską prędkością jadącego samochodu.
Wczoraj taki jeden zjechał z lewego pasa przede mnie i ciężarówkę jadąca za mną i o mało nie władował się w tył takiego zamulacza. Uratował się zjazdem na pobocze.
  • 58
  • Odpowiedz
@epicentrum_chaosu: niestety jadąc w Polsce ekspresówka / autostrada jesteś zobowiązany do przewidywania wszystkiego co robią inni kierowcy przed i za Tobą w promieniu 1km. Z moich obserwacji, w przypadku jazdy 70-80km/h najczęściej powodem jest telefon, w piątek tirowka mnie prawie zepchnęła na a4 też uciekłem na pobocze bo w połowie zakrętu wyprzedzał właśnie takiego zamulacza.
  • Odpowiedz
@epicentrum_chaosu Ale zdajesz sobie sprawę że mają takie prawo? Nie ma tam znaku nakazu minimalnej prędkości. Ja osobiście, jeśli znaki nie mówią inaczej, trzymam prędkość w okolicach 90 km/h. Taka prędkość jest najbardziej optymalna pod względem spalania dla mojego silnika. A to że mnie wszyscy wyprzedzają? No cóż, to ich problem.
  • Odpowiedz
Po Hugo ludzie wjeżdżają samochodem osobowym na autostradę i jadą 70-80 km/h?

Przecież taką jazdą nie tylko utrudniają płynną jazdę, ale też znacznie zwiększają zagrożenie.


@epicentrum_chaosu: może sie boją szybciej jechac? Nie każdy musi zapierdzielać powiniennes uszanować jego jazde, trzymać bezpieczeny odstęp i jak beda warunki to go wyprzedzić
najgorsz sa tiry co podjezdzaja pod zderzak bo on musi na tempomacie jechac
  • Odpowiedz
Jak ktoś się boi jechać po autostradzie 100 km/h, to niech jedzie drogą krajową. Jadąc 70-80 km/h autostradą powoduje swoją jazdą dla siebie dużo więcej stresu, niż gdyby jechał trochę szybciej.

Odpowiedz


@epicentrum_chaosu: kazdy tir na autostradzie powinien jechac 80 ale jest przywolenie ze ma 95 km/h jechac, jak jedzie 94,5 km/h to cyk wyścig słoni przez 10 minut sie zaczyna
  • Odpowiedz
@epicentrum_chaosu: Żeby móc później płakać na wykopie jak to wariaci jeżdzą bo on przecież przepisowo jechał lewym pasem a jak ktoś śmie chcieć jechać szybciej :D To samo mongoły co wyprzedza ciężarówkę do kolejnej jest 200 metrów ale nie zjedzie ci na prawy pas na sekundę bo on dalej wyprzedza, ale no jak robią 5000 km rocznie to co się dziwić.
@Wiskoler_double no mają prawo to zapraszam prawy pas i nawet
  • Odpowiedz
trzymam prędkość w okolicach 90 km/h. Taka prędkość jest najbardziej optymalna pod względem spalania dla mojego silnika.


@Wiskoler_double: Bez ironii, gdybym miał jechać z taką prędkością to bym wybrał zwykłą drogę, a nie ekspresową. Przynajmniej trasa mniej monotonna i więcej widoczków. Nawet jakbym miał 100 zł więcej za paliwo zapłacić to za nic bym się tak nie mordował, byle oszczędzić na spalaniu.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double Przy dobrych warunkach drogowych prędkością nieutrudniającą jazdy jest maksymalna prędkość dopuszczalna na danej drodze dla danego typu pojazdu. Po to istnieją drogi o przyspieszonym ruchu żeby jeździć po nich szybko. Jeśli powolna prędkość na takiej drodze by nikomu nie przeszkadzała to ten wpis w ogóle by nie powstał.
  • Odpowiedz
@epicentrum_chaosu bo nie są nauczeni poprawnej jazdy na autostradzie i czerpią wiedzę od Zborali albo innych @dashcambandit którzy nie powinni mieć uprawnień do kierowania samochodami przez to jakie bzdury promują. Stwarzają realne zagrożenie na drogach szybkiego ruchu.
  • Odpowiedz
@JanImperator: To jest ten sam typ co przy zamkniętym pasie i jeździe na suwak daje kierunek i chce się wbić już z 50m wcześniej. Bo mu się pas skończy i go nie wpuszczą, i co wtedy będzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na autostradzie jest dokładnie to samo - rozpędzi się, rozbiegówka się skończy i co on ma biedny zrobić?
  • Odpowiedz