Wpis z mikrobloga

  • 328
@Moras86: Vice City było wcześniej na PS i jak my graliśmy na PC-tach, to jeden koleżka w klasie przechodził grę już 5 raz i uchodził za naszego speca od gry. Podbijam do niego i pytam czy miał problemy z helikopterem, a ten że nie. No to dawaj do mnie, pokażesz mi jak to przejść. I potem się okazało, że na padzie to był banał, ale na myszce i klawie już nie.
  • Odpowiedz
@Moras86: helikopterek był trudny bo wymagał od dzieciarni czegoś więcej niż lewo prawo góra dół "szczelaj". Gdy przechodziłem VC mając może 15 lat bez problemu ogarnąłem za drugim razem misję (za pierwszym nie wiedziałem co mam robić i próbowałem wkręcać w śmigło wszystkich budowlańców, nie starczyło czasu)
  • Odpowiedz
@Iudex: ta misja to był banał na PC, tylko trzeba było sprawdzić sterowanie i używać klawiatury numerycznej. A jeszcze jak się zrozumiało, że licznik czasu odpala się po złapaniu pierwszej bomby i można najpierw wszystkich zabić w budynku przed podkładaniem ładunków, to zadanie było jedną z łatwiejszych rzeczy w VC ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Iudex z helikopterkiem nie była tragiczna ta misja. Mi zostawał spory zapas czasu. Gorsze misje w VC były np wyścig łodzią w porcie. A to dlatego że gra na PC miała opcję framerate limiter, grałem bez tego no bo przecież jak mi chodzi 60 klatek to czemu mam grać w 30. No i co się okazało, przy wyższym klatkazu łodzie były znacznie wolniejsze i praktycznie niemożliwe było zmieścić się w tym limicie
  • Odpowiedz
@Moras86: moje pierwsze podejście do GTA to było katowanie ludzi bejsbolem i jeżdżenie po mapie, drugie ambitniejsze już podejście właśnie zblokowała ta misja (w San Andreas też było potem coś #!$%@?ącego z helikopterkiem RC w San Fierro a ludzie płaczą, że misja z pociągiem była trudna) ale jak już przeszedłem to byłem z siebie dumny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Moras86 Ogólnie wiecie że ta misja nie była potrzebna do ukończenia gry? Ja dałbym sobie rękę uciąć że dopiero druga wyspa się odblokowywała jak się przeszło tę misję
  • Odpowiedz
@Iudex: #!$%@? rozumiem Twoj bol, tez przeszedlem to na PC jeszcze do tego przy 10 fps, bo nie bylo mojej rodziny stac na lepszego PC xD trudne warunki naprawde ksztaltuja charaktery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Moras86 przecież ta misja jest łatwa. Grałem w vice city w styczniu i przeszedłem ją za pierwszym razem po 15 latach przerwy i to bez żadnego zabijania ochrony wczesniej. Kluczem jest dobre ogarniecie jak sie steruje tym helikopterkiem, a pozniej dobra koordynacja
  • Odpowiedz
Ogólnie wiecie że ta misja nie była potrzebna do ukończenia gry? Ja dałbym sobie rękę uciąć że dopiero druga wyspa się odblokowywała jak się przeszło tę misję


@Szalom: no właśnie chyba była konieczna. To misja u Averego Carringtona. A dostęp do drugiej wyspy odblokowywał się w kolejnej misji dla niego. Tam gdzie mieliśmy zabić kogoś na pogrzebie jakiegoś Haitańczyka.

Chyba że jest inna droga do odblokowania wyspy.
  • Odpowiedz