Wpis z mikrobloga

Drodzy przyjaciele,

Niestety, ostatnio moi znajomi doświadczyli strasznej tragedii - ich dom został pochłonięty przez ogień. Z dnia na dzień zostali bez dachu nad głową i z kredytem na długie lata... Teraz potrzebują pomocy, by odbudować swoje życie. Jeśli możesz, proszę, udostępnij dalej link do zbiórki na odbudowę ich domu. Każda forma wsparcia jest niezwykle cenna w tak trudnych chwilach...
Z góry bardzo kochani dziękuję za pomoc!

Link do zbiórki: https://szczytny-cel.pl/z/rozwady

#pozar #potrzebnapomoc #wykopefekt #zrzutka #pomagajzwykopem
Azyl - Drodzy przyjaciele,

Niestety, ostatnio moi znajomi doświadczyli strasznej tra...

źródło: temp_file4665588802196871618

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 31
@pietryna123: @Azyl No właśnie. Bank wymaga ubezpieczenia na mury przy kredycie, już nie wspominając, że takie ubezpieczenie to jakieś 200-300 zł rocznie. W zbiórce też nic o tym nie ma, trochę to dziwne.
  • Odpowiedz
@Melt: Skoro bank wymaga ubezpieczenia przy kredycie i nie da się nie kupić, to pewnie wałek w takim razie robią, kasę wezmę z ubezpieczenia a w mediach pokrzywdzeni aby sobie jeszcze na tym zarobić.
  • Odpowiedz
takie ubezpieczenie to jakieś 200-300 zł rocznie. W zbiórce też nic o tym nie ma, trochę to dziwne.

@Melt: Nie mówię że tak było w tym przypadku, ale znam tematy, gdzie paliły się stosunkowo nowe domy, ale właściciel nie miał wykonanych aktualnych badań instalacji elektrycznej (przyp. masz taki obowiązek nie tylko przy odbiorze instalacji, ale później raz na 5 lat). Wystarczy, że w opinii (rzeczoznawcy) z ubezpieczalni brak dopilnowania w/w obowiązku
  • Odpowiedz
@Szmalu: Rozumiem, ma to sens. Ja nie chcę nikogo oskarżać, ale jeśli jest tak jak mówisz lub zaistniała inna podobna sytuacja, to warto to wszystko opisać, dodać screeny dokumentów itp. itd.
  • Odpowiedz
@Azyl rozbraja mnie to... posiadać własne lokum (dom/mieszkanie) i nie ubezpieczyć tego go a potem chlip, chlip pomóżcie. Majątek wart kilkaset tysięcy a ubezpieczenie jak ktoś wyżej pisał ~ 400 zł
  • Odpowiedz