Wpis z mikrobloga

Tatry wysokie – proszę o rekomendację.

Potrzebuje uniwersalną parę butów, która w lato spisze się na skale np. Rysy, Orla Perć, ale z drugiej strony spiszą się też w wędrówki typu Szpiglas, Czerwone Wierchy, Babia Góra.

Może buty podejściowe? Na przykład Scarpa Mescalito? Na pewno nie chcę niczego za kostkę, bo nie lubię.

#gory #hiking #sport #bieganie #tatry #sport
oficjalne_konto - Tatry wysokie – proszę o rekomendację.

Potrzebuje uniwersalną parę...

źródło: Screenshot 2024-04-29 at 09.41.07

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@oficjalne_konto podejściówki ogólnie są super, ale nie każde są tak uniwersalne. Niektóre np. AKU Rock mają twardą podeszwę i na skały są super, ale już są za twarde na dłuższe łażenie np. po Zachodnich. W Bieszczady na pewno bym ich nie zabrał.
  • Odpowiedz
Przetestowałem sporo butów w górach, szczególnie podczas biegów. Najlepiej trzymają skały Hoka Speedgoat. Bardzo wygodne są też Altra Olympus, super amortyzacja. Z podejściówek La Sportiva TX4.
  • Odpowiedz
@oficjalne_konto: trailowe buty do biegania będą najwygodniejsze. Najlepiej coś sztywniejszego, np. coś z inov-roclite, dynafity, lasportivy. Bardzo dobrze spisują mi się też Altry Olympus. Są bardzo miękkie, ale pianka jest jak chmurka i świetnie izolują od kamieni. Jeśli chcesz robić techniczne trasy, takie buty dają spory komfort i dużo lepsze czucie skały. Kiedyś sam chodziłem w butach za kostkę, potem przesiadłem się na podejściowe. W podejściowych brakowało wentylacji. Teraz w górach
  • Odpowiedz