Wpis z mikrobloga

#b2b #finanse
Siema. Czy jest ktoś tutaj kto pracuje w branży finansowej na umowie b2b? Dostałem ofertę i rozważam przejście na ten typ ze względu na benefity finansowe. Natomiast ze względu na specyfikę branży zastanawiam się czy nie jest to duże ryzyko w kwestii odpowiedzialności majątkowej (w porównaniu np. z IT, gdzie jest mniej możliwości kosztownego fakapu). Czy macie w umowie jakiś zapis, który ogranicza wysokość ewentualnej odpowiedzialności?
  • 5
  • Odpowiedz
@Nower możesz sobie taki zapis wynegocjować, jeśli nadal kwota będzie zbyt duża np pół miliona albo milion to możesz sobie kupić ubezpieczenie. Ja np mam w kontrakcie obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia
  • Odpowiedz
@Nower: Negocjuj ograniczenie górnej kwoty, tak jak pisał kolega wyżej i sprawdź ceny ubezpieczeń. Nie mniej pytanie o jakich kwotach na tym b2b mówisz, bo jak masz do wyboru brutto 15k uop, albo 15k net b2b, to nie wiem czy warto.
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson: tutaj będzie wybór między 10k uop albo 12k b2b z potencjałem na wynegocjowanie większej kwoty netto po odjęciu płatnego urlopu/chorobowego
  • Odpowiedz
@Nower: To ja bym się w to nie pchał, jak masz wybór, póki nie jesteś w drugim progu to uop, to nie jest taka zła umowa. Oczywiście ma dużo wad, a komfort który daje w finansach jest złudny, bo i tak jesteś związany prawem, a nie tylko odpowiedzialnością na rzecz pracodawcy, ale jednak jest ten urlop czy benefity pracownicze, nagrody z zysku etc. no i na b2b jesteś pierwszy do #!$%@?,
  • Odpowiedz