Wpis z mikrobloga

parę słów ode mnie na temat diozu - jestem osobą niezaangażowaną w konkretne konflikty diozu, na pewno o niejednym w historii czytałam, ale tutaj chcę opowiedzieć moje ogólne odczucia na temat ich pojawiania się na większą skalę w przestrzeni publicznej

śledzę wiele schronisk na facebooku i olx, temat diozu pojawiał się często w nawet niepowiązanych z nimi wątkach, po prostu śmierdzieli oni zawsze gównem na kilometr i jak teraz widać - znaleźć cokolwiek na nich nie jest problemem

dlatego jak widziałam jak duzi twórcy jak bungee, fame czy boxdel jeszcze nabijają im dodatkowo kabzy, gdzie ich działalność niestety nie jest zbyt transparentna to łapałam niejako ból dupska. Jest przecież tyle małych fundacji i stowarzyszeń, które bardziej potrzebują pomocy (przykładem może być chociażby tutaj pomoc Stiflera i Zusje dla starszej pani, gdzie widać, że ewidentnie ona tej pomocy potrzebuje https://youtu.be/t67wiFG-wno?si=nQijAb_YF24D2y5g ), po co wspierać tych, których zbiórki aż kipią.

Pewnego rodzaju przerażenie ogarnęło mnie jak zobaczyłam na filmiku bungee, że dioz przejął owiane wieloletnią złą sławą schronisko w wojtyszkach ( https://www.obrona-zwierzat.pl/wojtyszki.html ), w moich oczach trafiło ono ze złych rąk do kolejnych złych rąk. Poza oczywistymi przewinieniami diozu, o których możemy poczytać w licznych anegdotach, są oni strasznymi manipulatorami i zwyczajnie po ludzku, gdy na nich patrzę to im nie ufam, a te historie są tylko potwierdzeniem, że jest to słuszne odczucie. (Tutaj filmik jak świry z bungee odwiedziły schronisko w wojtyszkach - https://youtu.be/ZboksZjVffw?si=w8naXpbSx4aja3pr nawet wielu wykopków na tym tagu to propsowało)

Nie wiem na jakiej zasadzie działa dioz. Takie ośrodki są chyba w każdym województwie (na pewno istnieje co najmniej wielkopolski odpowiednik - WIOZ) więc myślę, że może jest to jakoś powiązane z miastem/województwem i może można by te parszywe mordy strącić ze stołka i żeby przejął te pieniądze ktoś odpowiedni i się tym zajął.

Nie może tak być, że w rękach złych ludzi jest aż tyle istnień, naprawdę strach pomyśleć co oni wyczyniają z tymi zwierzętami żeby tylko zgarnąć kasę.

Odpaliłam sobie jeszcze w dodatku mlecznego cvvela - gościa, który z jakiegoś powodu zawsze broni tej złej strony mocy, całkiem jakby jakieś mafie go zastraszały. Ogląda film konopa o diozie i ani razu nie wyraził opinii potępiającej dioz tylko próbuje zmanipulować swoich laktacyjnych wyznawców na niekompetencje konopa, gadke, że to wariactwo, że wszyscy się teraz nagrywają oraz jakieś infantylne teksty, że jego sandra zawsze chciała odwiedzić dioz i wspiera ich finansowo więc to na pewno nie może być zła instytucja. https://youtu.be/t75PsIPxfLk?si=aTFRli_gYnqYYML5

Jak patrze na to co się dzieje w świecie youtuba ostatnio, gdzie promowany jest dubiel, budda, odszedł wardega - mam wrażenie, że oglądam bajke, w której zło zwycieża. I jeszcze ten nitro, który podbija pozytywną narracje o szemranych jednostkach takich jak dubiel, a teraz o diozie. Wszystko wygląda jak jedna wielka mafia gdzie jedni (bungee/budda/fame) nabijają siano drugim. To tylko intuicyjne spojrzenie, ale może coś w tym być, że kiedyś ta bańka pęknie. Gimper ma robić wyczerpujący materiał o diozie. Byłoby wspaniale i mógłby w końcu się odbić za te wszystkie lata bycia po złej stronie, których to hymnem jest pioesnka o miszorze. Już widze na tym szocie z nitro, że ten pisze do gimpera i chciałby mieć swoją ingerencje w ten materiał xD Gimper trzymaj się tam i nie nawiązuj współpracy z tym zsiadlym mlekiem. Trudno jest coś zrobić z fundacją, która w założeniu czyni dobrze i wielu ich odbiorców daje sobie tym mydlić oczy, teraz w końcu głos o ich przewinieniach przebił się do mainstreamu i to jest jedyny moment, że można coś z nimi zrobić

#famemma #gimper #dioz #nitro #polskiyoutube #wardega #schroniska #psy #boxdel #revo
tacsko - parę słów ode mnie na temat diozu - jestem osobą niezaangażowaną w konkretne...

źródło: dioz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Takie ośrodki są chyba w każdym województwie (na pewno istnieje co najmniej wielkopolski odpowiednik - WIOZ) więc myślę, że może jest to jakoś powiązane z miastem/województwem i może można by te parszywe mordy strącić ze stołka i żeby przejął te pieniądze ktoś odpowiedni i się tym zajął.


@tacsko: no problem z tym, że to nie są organizacje powiązane z administracją państwową, a prywatne. Natomiast ich nazwy sugerują coś innego
  • Odpowiedz
@tacsko: Ten typ z DIOZ-u, odkąd go zobaczyłem, sprawiał na mnie wrażenie jakiegoś socjopaty. A zobaczyłem go przy okazji odbierania Soni od Zwierzyńskich. Pojechali akurat tam po psa. Bliżej nie było? Może były, ale nie takie medialne przypadki. Nagrali dużo zasięgowych storek bo temat chodliwy, zasięgi zrobione. Dużo było gadania, że jak są patologią to nie powinni mieć zwierząt, "zabawne" storki z chorobami Sonii i muzyką z Titanica, potem jakieś fotki
  • Odpowiedz
@BombaskaEskadraLotnicza widocznie prawda jest jedną. Trzeba być złym człowiekiem, wykorzystywać innych i ogólnie robić krzywe akcje żeby coś mieć w tym życiu. Jak nie wykorzystasz naiwności innych to jesteś razem z nimi naiwny. Głupich nie żal pamiętaj i oni tak myślą. Od dawna mówiłem jakie to gówno to nie a o co chodzi? O kasę i tylko o to. Model biznesowy idealny, znajdują psa, gadają o patologi, 10 postów o zbiórkach
  • Odpowiedz