Wpis z mikrobloga

Będę odbierał niedługo #mieszakniedeweloperskie i zastawawiam się nad wzięciem speca od odbiorów.
Czy ktoś w ostatnim czasie korzystał z takiej usługi i doradzi jaki jest średni koszt? Miasto Kraków.

Na coś konkretnego zwrócić uwagę przy zawieraniu takiej współpracy z inspektorem?
Jeśli ktoś ma jakąś konkretną firmę do polecenia to chętnie przygarnę info ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#krakow #mieszakniedeweloperskie #patodeweloperka #nieruchomosci #remontujzwykopem #remo
  • 10
  • Odpowiedz
@mthc: stary, szkoda na to pieniędzy. Deweloper w tym kraju to Pan i Władca, nawet politycy klękają do deweloperskiego berła - serio myślisz, że taki robaczek ma jakiekolwiek szanse z deweloperami w tym kraju? Deweloperzy zabiją Cię śmiechem jak im cokolwiek zgłosisz. Przecież doskonale wiemy, że mógłbyś mieć popękane ściany, albo cieknącą instalację wodną, a i tam byś całował Pana Dewelopera po stopach i udawał, że nie widzisz jakichkolwiek wad, byle
  • Odpowiedz
@mthc: miasteczko okolice Wałbrzycha, ludzie płacili koło 400-500 zł. Jako firma poprawkowa przyznam że większość to bzdety ale na pewno sam nie dostrzeżesz niedociągnięć a nawet zdążały się i konkretne błędy techniczne wiec się opłaca. Lepiej mieć zrobione porządnie wkoncu za to płacisz :p
  • Odpowiedz
@mthc: Miałem odbiór w ostatnio piątek, okolice Łodzi. Spec od odbioru wziął 600 zł, ale sprawdzał mieszkanie przez 2h. Ostatecznie wyszło z 20 rzeczy do poprawy xD, sam bym może zauważył z 20% tego.
Więc jeżeli się zastanawiasz to raczej warto. Mieszkanie za kilkaset tysięcy więc ten koszt nawet 1000 zł nie jest duży.
  • Odpowiedz
@mthc: ja korzystałem z Pewny Lokal. Nie pamiętam ile to kosztowało ale zwróciło się bo miałem dwie szyby do wymiany i jakieś ubytki tynku.
  • Odpowiedz
@mthc: Jeszcze bym dodał, że jak weźmiesz gościa od odbiorów to sam też sprawdzasz i oglądasz. Wszystkie okna otwierasz, zamykasz oglądasz itp. itd.
  • Odpowiedz
@mthc: Ja po prostu wziąłem kogoś z ekipy z którą miałem umówione wykończenie mieszkania. Nic za to nie policzyli a wzięli odpowiedzialność, że jak czegoś nie znajdą to oni to poprawią. Dlatego nie widzę sensu w płaceniu komuś z zewnątrz za odbiór, może zrobi to dobrze, może nie, ale i tak w żaden sposób za to on nie odpowiada.
  • Odpowiedz