Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta

Hej Mirki,

Rozglądam się za większym autem, chciałbym by miał duży bagażnik. Kwota, jaką mogę wydać to ~50k.

Generalnie byłem na ten moment w dwóch salonach Skody Plichty i Panowie mi bardzo mocno mi polecali:
W jednym salonie: Skodę Octavie Ambition 1.5 TSI, 150KM, ~120 000km przebiegu, 2018 rocznik, 63k
W drugim salonie: Skodę Octavie Ambition 1.0 TSI, 115KM, ~120 000km przebiegu, 2017 rocznik, 52k

Ktoś mi może powiedzieć, czy te auta są w ogóle legitne? Zastanawia mnie to, bo w obydwu salonach najwięcej czasu właśnie Panowie poświęcili na przedstawienie tych dwóch aut.
Z wyglądu i z wyposażenia mi się podobają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale boję się, że dostanę jakiegoś bubla, a sam za bardzo na autach się nie znam
Ale nie wiem, czy np. silnik w tym aucie zaraz się nie rozkraczy, albo może coś innego jest nie tak w nich? A boje się, że dostanę jakiegoś bub

Generalnie to jeżdże jak stary dziad i nie jeżdże dynamicznie
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Elberus właśnie jak czytałem informacje o tym silniku w Google, to ponoć jest wytrzymały. Bardziej obawiałem się, że ten 1.0/115 może być za słaby i też jak sprawdziłem opinie w Googlach, to ludzie pisali ze nawet bardziej wytrzymały niż ten 1.5... Więc takiej informacji w Googlach nie widziałem :/
  • Odpowiedz
@tytanowyy: zawsze masz inny komfort przy jeździe z większą mocą, to, że pod butem masz te x koni więcej powoduje, że bezpiecznej możesz wyprzedzić, niższe obroty więc i ciszej na ekspresówce etc. Ja tam o Octavii się nie wypowiem, bo na nich się nie znam, ale 1.5 VW(jeździłem w A3 w 4mobility) jest całkiem dynamiczne a 1.0 mam wątpliwości. Spalanie pewnie będzie porównywalne. Kultura pracy pewnie lepsza w 1.5.
Jak masz
  • Odpowiedz
1,5 do superba to tragedia za maly silnik na tą bude


@luji: co to za różnica jaka jest pojemność? To 1.5 robi tylko sekundę mniej do setki od Twojego 2.0

najgorszym punktem tych silników jest... dodawana do nich skrzynia DSG DQ200 - dobra na trasy, gorsza do miasta


@everybodykombinerki: to prawda, dq200 ssie
  • Odpowiedz
@GeDox: wiesz, oczywiście można słuchać, że auto zaczyna się od 200 koni i to "za małe, to wódkie w takiej pojemności", ale nawet sam Balkan mówił, że to jest bardzo dobry silnik, bardzo komfortowy, jednocześnie można nim spokojnie się toczyć i przyspieszać

dla mnie to bajka, a jeździłem w trasach mocniejszymi autami (3 litry diesele, benzyny, boxery 4 i 6 cyl.) - oczywiście to nie jest auto sportowe, ale do zwykłej
  • Odpowiedz
@GeDox chodzi o komfort jazdy a nie o prędkość jakby zakazało to od prędkości to octavie w rs się bierze. Jakby dawali superba z 3l w benzynie to bym brał jak dzik żołędzie
  • Odpowiedz
chodzi o komfort jazdy a nie o prędkość jakby zakazało to od prędkości to octavie w rs się bierze


@luji: dalej nie widzę różnicy pomiędzy 1.5 a 2.0 turbo benzyna. Mam 1.8T EA113 seryjnie 225km, porobione na trochę więcej. Objeżdżam większość aut poruszających się po drodze.

Jakby dawali superba z 3l w benzynie to bym brał jak dzik żołędzie


@luji: a ja brałbym 2.0 biturbo tdi.

Okej, a co sądzicie
  • Odpowiedz