Wpis z mikrobloga

Potrzebuję doprowadzić do jako takiego wyglądu elementy metalowe widoczne na zdjęciu.
Jest to część sprzętu zamontowanego na aucie i pracującego w terenie, więc narażone na warunki atmosferyczne, a bywało że i mechaniczne (uderzenia młotkiem... tak, wiem...).
Jak widać ruda daje o sobie mocno znać i chociaż nie wpływa to w żaden sposób na działanie, to kwestia przywrócenia jakiejś estetyki.

Jak do tego podejść? Zjechać czymś tę rdzę i potem farba w sprayu? Jaka będzie najlepsza? Akryl? Jeśli tak, to jaka marka?
Dobrze, aby dało się to jakoś pod kolor dobrać, a zakupy będę robił przez neta.

#lakiernictwo #farby #blacharstwo #mechanikasamochodowa #mechanika #pytaniedoeksperta
FistOfTruth - Potrzebuję doprowadzić do jako takiego wyglądu elementy metalowe widocz...

źródło: 20240429_190544

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Fist_Of_Truth: jak masz wiertarkę to jakieś włosy murzyna, albo szczota druciana i na to jakis epoksyd przemysłowy np elastometal z allegro albo zwykły epoksyd i na to jakaś cobra raptor zalezy ile chcesz na to kasy kłaść
  • Odpowiedz
@Fist_Of_Truth: Nie szprejowałbym a na pewno nie akrylem tylko antykorozyjną z wałka i pędzla. Jak chcesz to ściągnij rdzę drucianą końcówką na szlifierce i odtłuść rozpuszczalnikiem przed malowaniem, ale te nowe farby to są #!$%@? mocne i dają radę, kup po prostu jakąś droższą.
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka: włosy murzyna się znajdą, jakiś czas temu kupiłem "na jakąś okazję" i leżą w garażu.
Ten elastometal mignął mi gdzieś, ale nie wnikałem. Teraz jak patrzę, to jakoś specjalnie tani nie jest.

Ogólnie to zakup na fakturę, na firmie gdzie robię. Nie chcę jednak przeginać z wydatkiem, bo konserwacja i dbanie o sprzęt jest po mojej stronie, więc i tak idą mi na rękę ;)

@D00D00: kurcze, liczyłem właśnie
  • Odpowiedz
więc narażone na warunki atmosferyczne, a bywało że i mechaniczne


@Fist_Of_Truth: wypiaskować i pomalować proszkowo
Wszystko inne to będzie w takim przypadku leczenie syfa pudrem (dosłownie) i będziesz tą robotę powtarzał po każdej zimie.

Wszelkie szczotki druciane nie usuwają rdzy, a tylko ją zapolerują (wyglądać będzie ślicznie) i to potem wyłazi.
Jak sam chcesz to robić, to po szczotce drucianej jeszcze papier ścierny, może być listkowa tarcza na szlifierkę.

Sprayów nie
  • Odpowiedz
@hellfirehe: Dzięki za info i rzeczową poradę. Też myślałem, żeby dać to do malowania proszkowo, ale zobaczę po sezonie jak się sprawdzi nieco tańsze rozwiązanie ;)
Wg sugestii po szczotkowaniu przejadę jeszcze papierem ściernym.
  • Odpowiedz