Wpis z mikrobloga

Taki temat: jaka technologia jest dzisiaj powszechna, nie wyobrażasz sobie bez niej dzisiejszego życia, a w 2010 roku nie była jeszcze codziennością lub była całkowicie nieznana?

Dla mnie top to android auto/apple carplay. W 2010 nawigacja była na osobnym palmtopie albo w formie 3" ekranu w samochodzie, aktualizacje kosztowały po 1000zł, a dla pozostałych była mapa papierowa. Dzisiaj już w większości bezprzewodowy carplay z google mapami online, yanosikiem i muzyką yt/spotify to majstersztyk, który odmienił podróżowanie.

#technologia #komputery #smartfon #technika #motoryzacja #elektronika #ciekawostki
dlaczego_michau - Taki temat: jaka technologia jest dzisiaj powszechna, nie wyobrażas...

źródło: 66f4547c4981bca75d9978325d7f

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau: Powszechny dostęp do internetu - w takim 2010 jak za uzbieraną kasę do gimbazy przyniosłem HTC HD2 to byłem królem, tylko co z tego jak pakiet internetu z zawrotnym 1GB był za 25 czy więcej PLN. Przerzucanie zdjęć? Micro SD, które trzeba było włożyć w czytnik albo kopiować przez telefon po usb 2.0.
W zasięgu wifi (standard G 54Mb/s to było coś) może i owszem, ale poza nim to każdy
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau: No niestety niektórych nie przekonasz xD Tłumaczyłem wujkowi, że po co płacić, i tracić czas na poczcie jak przecież ma bankowość internetową, pokazałem krok po kroku co robić, puściłem przelew za czynsz przy nim, nawet chyba proponowałem, że mu szablony porobię. Z tego co wiem do dzisiaj dalej opłaca na poczcie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Dzisiaj już w większości bezprzewodowy carplay z google mapami online, yanosikiem i muzyką yt/spotify to majstersztyk, który odmienił podróżowani


@dlaczego_michau: dzisiaj sporo aut ma infotainment, który radzi sobie lepiej od AA/CP ze wszystkim, łącznie z nawigacją i mediami, a do tego jest całkowicie zintegrowany z autem i pozwala na podłączenie kilku telefonów równocześnie. Więc właśnie dobry infotainment to jest to, co odmienia sposób podróżowania.
  • Odpowiedz
jaka technologia jest dzisiaj powszechna, nie wyobrażasz sobie bez niej dzisiejszego życia

@dlaczego_michau:

Nie wiem czy chodzi Ci ogólnie o technologię czy technologie związaną z motoryzacją. Ja odpisze tylko jeżeli chodzi o motoryzację.

Po dłuższej chwili zastanowienia stwierdzam, że nie ma takiej technologi. bez wszystkiego wyobrażam sobie życie. jeszcze w 2022r, zepsuł mi się telefon i musiałem całą polskę 780km przejechać po znakach. da się? da się. Wiadomo że z nawigacją
  • Odpowiedz
- Paczkomaty
- Zestawy VR typu Oculus
- Płatności telefonem
- Mobilne PC do grania typu Steamdeck
- Serwisy VOD w Polsce typu Netflix
- Smart zegarki
- Słuchawki bezprzewodowe typu Airpods z ANC
- Ultrabooki i tablety
- Ekrany i treści w 4K oraz nowoczesne kodeki
- Android TV, Auto, Chromecast
- Airplay 2 i Bluetooth Low Energy
- Akcesoria Smart Home
- Sieć i pokrycie zasięgiem LTE/5G
- Ray Tracimy
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau jak dla mnie to akurat już koło 2010 roku BYŁY wbudowane ekrany w samochodach, i miały nawet kamerę cofania już wtedy. Ogółem to chyba przez pewien okres rozwoju elektroniki próbowano dawać co tylko się dało do samochodów.

Wystarczy spojrzeć na amerykańską kinematografię z tamtych lat. W "Szybkich i wściekłych" z 2006 widać już przebitki ekranów w kokpicie komercyjnych aut.

Wg. Mnie wtedy to miało większy sens: producenci nadal robili rozbudowane i
  • Odpowiedz