Wpis z mikrobloga

Jestem już ponad 15 lat na wykopie (głównie przeglądałem, raczej mało się udzielałem) i nie wiem czy 15-lat poziom był wyższy czy ja byłem głupszy. Sekcja komentarzy na głównej (głownie, choć mirko też nie jest bez winy) , to jest niestety ale poziom człowieka o ograniczonych zdolnościach intelektualnych. Już nawet nie mówię o tym, że ktoś wstawi komentarz który udowadnia, że nie zapoznał się ze znaleziskiem który komentuje, ale 90% komentarzy jest tak generyczna jakby pisał je bot. Widząc tytuł znaleziska już wiem jakie będą pod nim komentarze.

#wykop #mirkoblog
  • 30
  • Odpowiedz
@gadsh: ja wiem ze juz zaden z moich znajomych tu nie wchodzi, ze wzgledu na spadek poziomu. Zostalem ja ale to raczej ze wzgledu na smieszne obrazki ;d kiedys naukowe artykuły. Zjednoczeni ludzie, kulturalna wymiana zdań. Dziś? #!$%@? jednego na drugiego duzo botów i trolli i poziom fame mma :no ewidetnie cos poszlo nie tak
  • Odpowiedz
@gadsh: pamiętam jak 10 lat temu narzekałem, że ludzie piszą durne komentarze sprzeczne ze znaleziskami, a potem już się przyzwyczaiłem do tego debilizmu, więc to zdecydowanie nie jest nic nowego. Gdy jeszcze panowały tu kuce od Korwina ponad 10 lat temu to ludzie masowo komentowali w takim stylu, że gdy znalezisko było o USA to ludzie prawie wszyscy komentowali jakby to się działo w Polsce, albo były znaleziska kryminalne wiadomości, pod
Bananek2 - @gadsh: pamiętam jak 10 lat temu narzekałem, że ludzie piszą durne komenta...

źródło: IMG_2459

Pobierz
  • Odpowiedz
@gadsh: Główna z wykopaliskami ogólnie powinna być bardziej przystępna, a ludzie zamiast robić kopiuj wklej w opisie, powinni robić TL;DR znaleziska, tak aby w nie nie wchodzić. Chyba, że znalezisko kogoś bardzo zainteresuje ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
90% komentarzy jest tak generyczna jakby pisał je bot

@gadsh:
Tak samo jak 90% młodzieży jest dziś generyczną, bezkształtną, beżowo-szaro-czarną masą sterowaną przez influencerów. Wykop, jak każdy portal socialowy to tylko odbicie najbardziej licznej (oraz aktywnej) grupy wiekowej. Owszem, z biegiem czasu rośnie liczba użytkowników w wieku 30+ i starszych ale zwykle są oni mniej aktywni od tych młodszych toteż wymioty słowne tych najmłodszych najbardziej widać.
  • Odpowiedz
@gadsh: ogólnie społeczeństwo i ludzie kiedyś byli moim zdaniem mądrzejsi...
Nie wiem, może dlatego że więcej ze sobą rozmawiali, więcej czytali bo nie było Internetu, może edukacja była na wyższym poziomie
Wystarczy popatrzeć sobie na stare wywiady, wypowiedzi, sondy uliczne. A nawet debaty polityczne. To jest niebo a ziemia. Internet zalicza taki sam regress. Zero treści, masa szumu.
enten - @gadsh: ogólnie społeczeństwo i ludzie kiedyś byli moim zdaniem mądrzejsi...
...
  • Odpowiedz
@gadsh: Oczywiście że poziom był dużo wyższy, gdybym nie usunął to konto miałbym ponad 17 lat. Co najgłupsze ja się do tego spadającego poziomu dostosowałem i od lat praktycznie słowa na poważnie na tym portalu nie napisałem.
  • Odpowiedz
@gadsh: Przez parę dni korzystałam z wykopu bez logowania - zwariować można, wszystkie debilizmy z czarnolisto nagle się objawiły, nie da się tego czytać. Hotel Paradise, Konon, kurde, Fame coś tam, patogale. Corazbardziejoddalamysięodboga.jpg
  • Odpowiedz
@gadsh: gdzieś w 2004 jak jeszcze nie miałem nawet konta to były tu naprawdę ciekawe rzeczy. Pamiętam artykuł o tym jak hurr Durr nowy ram DDR2 wchodzi kurde masakra co to będzie za prędkość. Albo gościa o nicku fanzonun który potrafił w 30sekund po pojawieniu się wpisu dać komentarz że duplikat. ( Btw chciałem go wyszukać to mi telefon przywiesilo, nie wiem kto mógł to tak #!$%@? xd)

Później był czas,
  • Odpowiedz