Wpis z mikrobloga

@kinlej

Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;

2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

@MajoZZ może, ale nie może omijać innego pojazdu
  • Odpowiedz
@wezsepigulke:

ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku.


W tym przypadku najważniejszy jest ostatni fragment, bowiem wjazd na przejście dla pieszych zanim pieszy opuści pasy, może zmusić go do przyspieszenia kroku, a to oznacza, że nie ustąpiliśmy pierwszeństwa pieszemu i możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych. Dlatego musimy bezwzględnie zaczekać i ruszyć dopiero
  • Odpowiedz
@MajoZZ Może zmusić do zmiany tempa, ale nie musi. Można przejeżdżać kiedy pieszy jest na przejściu jeśli nie zmusimy go do zmiany tempa chodu, wyraźnie to sam zacytowałeś. Z resztą nie podpieraj się jakimiś gownoartykułami z neta tylko przepisami.
  • Odpowiedz
@typ53B Dlatego marzy mi się coś takiego jak "tablica rowerzysty", montować na rowery jakiś uchwyt pod siodełkiem, gdzie będzie się wsuwać swoją tabliczkę z numerem, jak rejestracyjny, ale przypisany nie do roweru, a człowieka, a po jeździe ściągać, żeby nikt nie #!$%@?ł. Teraz pedalarz sobie #!$%@? i co? I gówno, nawet jak nagrasz to powodzenia ze zgłoszeniem tego, szukaj wiatru w polu. Nie bez powodu czują się bezkarni, łamią przepisy, potrafią urywać
  • Odpowiedz
@typ53B: Ale o co chodzi? Pieszym ustąpił pierwszeństwa. Złamał przepis o wyprzedzaniu. No i co się takiego stało? Bo, jedyne co tu widzę to ból dupy, że rower jedzie a auto stoi.

@TaSQ: A mi się marzy automatyczne zgłaszanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisu o zachowaniu bezpiecznej odległości. Dodajmy jeszcze najechanie kołem na linię ciągłą podczas takiego manewru i już się można żegnać z prawkiem. Od razu by się zrobiło
Par-excellence - @typ53B: Ale o co chodzi? Pieszym ustąpił pierwszeństwa. Złamał prze...

źródło: download

Pobierz
  • Odpowiedz
@typ53B: Homoseksualistów drogowych przepisy nie dotyczą. Ostatnio jednego matoła strąbiłem jak na czerwonym jechał to tylko rączką mi machnął i na kolejnym też pojechał.
  • Odpowiedz