Wpis z mikrobloga

mowa o koniecznosci budowy duzej rezerwy na wypadek, bardzo prawdopodobnej, wojny z Rosja.


@Aster1981: To jak 40% ludzi deklaruje że chce przywrócenia ZSW, to mamy jakieś 12 milionów ochotników, to mało?

Nie mamy wyjscia, bo Rosja szykuje sie na wieloletnia wojne na wyniszczenie. Jak zaatakuja bedziemy musieli ich pokonac i wytluc. Potrzebna bedzie liczna armia, wielokrotnie liczniejsza niz mamy zawodowa.


Jak Polska dostanie pomoc z zachodu to wojna nie potrwa długo,
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: bardzo sie mylisz. Niezaleznie od scenariusza, wojna bedzie dlugotrwala i ciezka. Rosja nie zatakuje samodzielnie NATO. Chyba ze Trump wygra i sie wypnie na Europe.
Wtedy wojna jest prawie pewna i to raczej z srednim wsparciem innych panstw. Takze bedizemy potrzebowac znacznie wiecej zolnierzy by pokonac ruskich, bo bedzie to wowczas ten drugi scenariusz.
Szykujemy sie na oba.

Ale tez na glowny - wojna z calym antyzachodem. Poza Rosja Chiny,
  • Odpowiedz
@G06DbT

wszyscy ci (zarówno kobiety jak i mężczyźni) co są za poborem powinni iść od razu. Wtedy problem by się rozwiązał. Ten co jest za, dostanie to co chciał, i ten co jest przeciw będzie miał spokój.


Zróbmy to samo z podatkami. Jak ktoś nie chce, niech nie płaci ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Chekatomba: ja to nie jestem chętny żeby umrzeć, i nikogo nie będę wysyłał na śmierć, więc nie doczekasz się, a ja po pójdę.

@kiszczak no spoko porównanie, tylko z podatków coś masz, a z wojska to możesz depresji dostać, albo wrócić bez kończyny z wojny. Nieźle.
  • Odpowiedz
@josedra52: zrobić to na zasadzie miesięcznego kursu/szkolenia. Trochę sportu, strzelanie, podstawy samoobrony, jakieś wykłady o sytuacjach kryzysowych. Każdemu może się przydać, nawet w razie apokalipsy zombie 😎
  • Odpowiedz